Smer v piatok rozhodne, toto by mali byť noví ministri

Pozrite si pravdepodobné zloženie novej Ficovej vlády a aj to, kto by mohol obsadiť posty v Národnej rade SR.BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Smer-SD by mal v piatok po návrate predsedu strany Roberta Fica z Bruselu definitívne uzavrieť nominantov za členov vlády.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Robert Fico má zostať na premiérskom poste ďalšie volebné obdobie. Ministrom vnútra má byť naďalej Robert Kaliňák. Členmi vlády za Smer-SD majú zostať aj Peter Kažimír ako minister financií, Miroslav Lajčák ako minister zahraničných vecí a minister práce Ján Richter. Na ministerstve kultúry je zatiaľ navrhnutý Marek Maďarič. Ten má však záujem o miesto v parlamente. Vystriedať by ho mohol starosta obce Stará Bystrica a dlhoročný poslanec NR SR Ján Podmanický.

POZRITE SI MOŽNÉ ZLOŽENIE VLÁDY, PREMIÉROM MÁ OSTAŤ FICO

Smeru pripadne aj rezort hospodárstva. Ministrom má byť Viktor Stromček, ktorý bol doteraz štátnym tajomníkom na ministerstve dopravy. Funkcia podpredsedu vlády pre investície má pripadnúť doterajšiemu šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu. Keďže žiadna zo strán nechcela rezort zdravotníctva, ministra nominuje tiež Smer-SD. Podľa informácií agentúry SITA ním má byť riaditeľ Inštitútu finančnej politiky (IFP), ktorý je analytickým útvarom ministerstva financií, Martin Filko.

SNS pripadli rezorty obrany, školstva a pôdohospodárstva. Ministrom obrany by sa mal stať 1. zástupca náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl SR generál Peter Gajdoš. Spomína sa však aj zvolený poslanec NR SR, ktorý je právnikom Arcibiskupského úradu v Bratislave Tibor Bernaťák. Školstvu by mala šéfovať Helena Poláková.

Ministerkou spravodlivosti za Most-Híd sa má stať podpredsedníčka strany Lucia Žitňanská. Strana Bélu Bugára navrhne aj ministra životného prostredia, ktorým má byť László Solymos. Sieti pripadne jediné ministerstvo, a to dopravy. Na jeho čele má stáť Róbert Auxt, ktorý za stranu kandidoval z 18. miesta.

Národnú radu SR má viesť predseda SNS Andrej Danko. Podpredsedami majú byť Béla Bugár a predseda Siete Radoslav Procházka. Jedno kreslo podpredsedu má patriť Smeru a jedno opozícii. Najsilnejšia opozičná strana SaS naň navrhuje Luciu Nicholsonovú.

Odporúčame:

Robert Fico oznámil termín vzniku novej vlády

Ide im o kšetfy a moc, naložili Kotlebovci vládnemu zlepencu

Video: Veľké Procházkovo priznanie. Takto sa rodila koalícia

Smer, SNS, Most-Híd a Sieť si takto rozdelia ministerstvá

Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť podpísali programové priority

Bugár sa Fica nebude pýtať na prípad maséra Kostku

Stoklasa, Auxt či niekto iný? Sieť zatiaľ tají meno ministra

Sieť prišla o štyroch ľudí, dôvodom novovznikajúca koalícia

Šéf eurosocialistov varoval Fica pred spojenectvom so SNS

Video: Kollár sa rozohnil. Budú tu kradnúť tí istí mafiáni

Matovič naložil Sieti a Mostu-Híd, ide vám o podiel na lupe

Vaše priority sú prázdne, obul sa Sulík do vznikajúcej vlády

Simon z Mosta-Híd nepodporí vládu so Smerom, SNS a Sieťou

Väčšina ľudí očakáva predčasné voľby. Máte rovnaký názor?

Prieskum: Slováci uprednostňujú koalíciu na čele so Smerom

Ak by boli voľby teraz, Sieť a Kollár by v parlamente neboli

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2016

Odporúčané články