Smer čakal vyšší výsledok, pokúsi sa zostaviť vládu

Podľa premiéra Roberta Fica by bola škoda, ak by malo ísť Slovensko do predčasných volieb.BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Predseda Smeru-SD Robert Fico čakal výsledok strany vyšší o štyri až päť percent. Vo vládnej strane očakávali výsledok približne 33 percent.

ONLINE: VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Ako povedal v nedeľu skoro ráno na tlačovej besede, Smer-SD štvrtýkrát za sebou vyhral parlamentné voľby. „Vzniká nám povinnosť zostaviť zmysluplnú vládu, ale nebude to ľahké, aby nebola pravdepodobnosť predčasných volieb,“ uviedol.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

Výsledok strany považuje za solídny. Zostavovanie vlády bude podľa neho teraz trvať dlhšie ako obyčajne. Zároveň pripomenul, že Smer-SD nikdy žiadnu stranu nevylučoval zo spolupráce. „Našou povinnosťou je urobiť všetko pre to, aby neboli žiadne experimenty,“ vyhlásil.

ONLINE: PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016

Podľa Fica by bola škoda, ak by malo ísť Slovensko do predčasných volieb. Prvé rokovania o možnom zostavení vlády by mohli byť už v nedeľu po televíznych debatách. „Budú to neformálne kontakty. Na oficiálne kontakty treba poverenie vlády,“ povedal úradujúci premiér. Fico vidí výzvy pre novú vládu napríklad v migračnej kríze i slovenskom predsedníctve v EÚ.

Fico konštatoval, že niektoré štandardné strany sa vytratili a niektoré dostali vo voľbách menej ako očakávali. Do parlamentu sa nedostane napríklad KDH. Zároveň Fico poďakoval voličom Smeru-SD.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2016

Odporúčané články