Sme rodina podporí schôdzu o Krajniakovi, minister sa na prípadné odvolávanie teší

440190_img_0861 min 676x480.jpg

24.10.2020 (Webnoviny.sk) – Vládne hnutie Sme rodina podporí otvorenie schôdze, na ktorej chce opozícia odvolávať Milana Krajniaka (Sme rodina) z funkcie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Agentúre SITA to potvrdilo tlačové oddelenie Sme rodina. „Podržať“ ministra vo funkcii plánuje aj ďalší koaličný partner, strana Sloboda a Solidarita (SaS).

SaS ministra podrží

Keďže ide o návrh na odvolanie člena vlády, program schôdze sa neschvaľuje. Ak však príde k hlasovaniu, určite pána ministra podržíme,“ informoval agentúru SITA hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš si zasa chce počkať na oficiálne podanie na odvolanie ministra. „Tieto plány opozície počúvame už dva mesiace. Najprv si počkáme na oficiálne podanie a potom sa vyjadríme,“ uviedol Šipoš v stanovisku, ktoré agentúre SITA zaslala Dáša Macaríková z mediálneho tímu OĽaNO.

Odvolanie podporuje Smer aj Hlas

Zámer odvolávať Krajniaka z funkcie avizovala opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v pléne disponuje 26 poslancami. Za Krajniakovo odvolávanie je aj jedenásť nezaradených poslancov Národnej rady SR okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD). Krajniak sa v reakcii na to 22. októbra vyjadril, že sa na prípadné odvolávanie teší, lebo aspoň pred parlamentom odprezentuje odpočet svojej práce.

Viac k témam: minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Sme rodina podporí schôdzu o Krajniakovi, minister sa na prípadné odvolávanie teší © SITA Všetky práva vyhradené.

24. októbra 2020

Odporúčané články