Slovensko možno predsa len bude mať v Riu Slovenský dom

Slovenský olympijský výbor nevzdal možnosť zriadiť v Riu na OH 2016 Slovenský dom.BRATISLAVA 27. decembra (WebNoviny.sk) – Šanca na zriadenie Slovenského domu na olympijských hrách v Riu de Janeiro 2016 vyzerala dlho nerálne, no v poslednom období sa situácia mení.

Generálny sekretár Slovenského olympijského výboru (SOV) Jozef Liba počas svojej nedávnej návštevy Ria spoločne s veľvyslancom Milanom Cigáňom navštívil jeden priestor ponúkaný na tento účel.

Ako píše oficiálna internetová stránka SOV (www.olympic.sk) ide o bývalú reštauráciu s veľmi dobrou polohou, blízko k Olympijskej dedine aj k centru mesta. Orientačná cenová ponuka prenájmu tohto priestoru bola prijateľná, čaká sa na oficiálnu ponuku.

Tesne pred Vianocami Jozef Liba s veľvyslancom SR v Brazílii Milanom Cigáňom navštívili podpredsedu vlády SR a ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, ktorého informovali o aktuálnej situácii v Riu a požiadali ho o pomoc a podporu pri realizácii zámeru mať počas OH 2016 – rovnako ako na predchádzajúcich olympiádach – v dejisku hier Slovenský dom.

Minister prisľúbil podporu projektu zriadenia Slovenského domu, jeho význam by umocnil fakt, že v tom období bude Slovensko predsedajúcou krajinou Európskej únie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. decembra 2015

Odporúčané články