Slovenskí volejbalisti zdolali Izrael, sú krok od postupu

Slováci sa vrátili sa na prvú priečku „déčka“ pred Lotyšov zásluhou lepšieho pomeru získaných a prehratých setov.

ROVINJ 24. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí volejbaloví reprezentanti urobili ďalší krok k postupu na budúcoročné majstrovstvá Európy do Poľska.

Slováci v sobotu zvíťazili 3:0 (21, 19, 18) nad Izraelčanmi na druhom turnaji D-skupiny v chorvátskom meste Rovinj v rámci II. fázy kvalifikácie a vrátili sa na prvú priečku „déčka“ pred Lotyšov zásluhou lepšieho pomeru získaných a prehratých setov. Slovensko aj Lotyšsko majú po 12 bodov a identickú bilanciu štyri víťazstvá, jedna prehra.

Zverenci trénera Miroslava Palguta potrebujú zvládnuť ešte posledný krok a všetko majú vo svojich rukách. Ak v nedeľňajšom zápase proti domácim Chorvátom (17.30 h) získajú tri body (za víťazstvo 3:0 alebo 3:1, pozn.), bez ohľadu na výsledok sobotňajšieho duelu Lotyšsko – Chorvátsko (17.30 h) obsadia prvú priečku a postúpia na ME. Priamo na záverečný turnaj ME 2017 prenikne víťaz skupiny, tím na druhom mieste dostane ešte šancu v októbrovej barážovej III. fáze. Súperom druhého tímu D-skupiny bude druhý z „efka“ (účastníci Česko, Estónsko, Rumunsko, Macedónsko).

Slovenskí volejbalisti sa na kontinentálny šampionát prebojovali päťkrát za sebou a celkovo osemkrát. Najlepšie umiestnenie dosiahli na ME 2011, keď na turnaji v Rakúsku a Česku obsadili 5. priečku.

Kvalifikácia volejbalistov o postup na ME 2017 do Poľska – II. fáza – D-skupina – druhý turnaj – Rovinj (Chor.) – sobotňajší výsledok:

Izrael – Slovensko 0:3 (-21, -19, -18)
Rozhodovali: Koutsoulas (Gréc.) a Lazarevič (Srb.)
Zostava SR: Skladaný, Paták, Ondrovič, Bencz, Chrtiansky, Kohút, libero Kubš (Končal, Mlynarčík)

Tabuľka D-skupiny:
1. Slovensko 5 4 1 13:4 12
2. Lotyšsko 5 4 1 12:5 12
3. Izrael 6 2 4 7:16 4
4. Chorvátsko 4 0 4 5:12 2

Pozn.: Prvým kritériom pre určenie poradia je počet dosiahnutých víťazstiev, následne počet získaných bodov, pomer získaných a prehratých setov, pomer získaných a prehratých lôpt a výsledky vzájomných zápasov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2016

Odporúčané články