Slovenskí tenisti začnú na Australian Open v ten istý deň

Pondelňajší program slovenských tenistov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.MELBOURNE 17. januára (WebNoviny.sk) – Všetkých šesť zástupcov SR v hlavnej súťaži dvojhry mužov a žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne sa zhodou okolností predstaví už v pondelok.

Martin Kližan bude v 1. kole pri štatistike 1:4 čeliť Španielovi Robertovi Bautistovi-Agutovi, čerstvo šampiónovu z Aucklandu. Jozef Kovalík absolvuje svoju premiéru na veľkej štvorke proti Argentíčanovi Marcovi Trungellitimu, tiež kvalifikantovi a debutantovi.

V ženskej dvojhre Karolínu Schmiedlovú v 1. kole vyzve ruská zverenkyňa Vladimíra Pláteníka Daria Kasatkinová, ktorá má zázemie v trnavskej Empire Tennis Academy. Dominika Cibulková sa pokúsi potvrdiť, že to vie proti Francúzke Kristine Mladenovicovej: s niekdajšou jednotkou juniorského renkingu má skóre 5:0.

Magdalénu Rybárikovú preverí belgická bývalá 12. hráčka hodnotenia Yanina Wickmayerová. Daniela Hantuchová si už 15. raz v kariére zmeria sily s ruskou hrdinkou US Open 2004 aj Roland Garros 2009 Svetlanou Kuznecovovou (skóre 4:10), tento týždeň držiteľkou trofeje v Sydney.

Pondelňajší program slovenských tenistov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne:

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Martin Kližan (SR) – Roberto Bautista-Agut (Šp.-24) / bilancia: 1:4 / štvrtý zápas na dvorci č. 14 (začiatok nie pred 6.00 h SEČ)
Jozef Kovalík (SR) – Marco Trungelliti (Arg.) / bilancia: 0:0 / štvrtý zápas na dvorci č. 22 (začiatok približne po 6.30 h SEČ)

Dvojhra žien – 1. kolo:
Karolína Schmiedlová (SR-27) – Daria Kasatkinová (Rus.) / bilancia: 0:0 / druhý zápas na dvorci č. 10 (začiatok približne po 3.00 h SEČ)
Dominika Cibulková (SR) – Kristina Mladenovicová (Fr.-28) / bilancia: 5:0 / druhý zápas na dvorci č. 19 (začiatok približne po 3.00 h SEČ)
Magdaléna Rybáriková (SR) – Yanina Wickmayerová (Belg.) / bilancia: 2:3 / prvý zápas na dvorci č. 7 (začiatok o 1.00 h SEČ)
Daniela Hantuchová (SR) – Svetlana Kuznecovová (Rus.-23) / bilancia: 4:10 / tretí zápas na dvorci č. 3 (začiatok približne po 4.30 h SEČ)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2016

Odporúčané články