Slovenskí hokejisti vyzvú Rusov, v bránke bude Hudáček

Útočník Peter Cehlárik a obranca Christián Jaroš sa k slovenskej reprezentácii pripoja až na budúci týždeň po zápasoch proti Rusku.STARÝ SMOKOVEC 13. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti vykorčuľujú do štvrtkového v poradí tretieho prípravného zápasu pred majstrovstvami sveta – proti Rusom v Košiciach v bránke s Júliusom Hudáčkom, ale už bez útočníka Michaela Vandasa.

Odporúčame:

Švehla volal Tatarovi. Ak Detroit skončí, porozmýšľa o MS

V príprave nepokračuje ani obranca Oldrich Kotvan

O nominovaní Hudáčka, ktorý pre narodenie dcérky neabsolvoval s tímom výjazd a dva zápasy vo Fínsku, rozhodol tréner Zdeno Cíger so svojimi asistentmi po stredajšom predpoludňajšom tréningu v Poprade. „Čakali sme aj na to, ako sa po svojom dlhšom výpadku bude cítiť. Teraz to vyzerá tak, že s veľkou pravdepodobnosťou bude vo štvrtok v Košiciach chytať on. Tak sme to aj pôvodne chceli,“ uviedol Zdeno Cíger.

Pridal tiež jednu „jóbovku“ o predčasnom konci útočníka Michaela Vandasa, ktorý sa zranil. V príprave na svetový šampionát nepokračuje ani obranca Oldrich Kotvan. Pre chorobu neprišiel už ani na pondelkový zraz do Starého Smokovca.

„Vandas má rozrezaný prst na ruke na takom mieste, že sa s tým nedá hrať. Museli sme ho poslať domov, nemalo význam to ´siliť´,“ doplnil Cíger. Hlavný tréner Slovákov od štvrtkového zápasu proti Rusom očakáva herné zlepšenie oproti zatiaľ poslednému duelu vo Fínsku, ktorý jeho zverenci prehrali 1:6. Musíme sa vrátiť k disciplíne a kolektívnej hre, navzájom povzbudzovať jeden druhého. Dobrý športovec musí chcieť vyhrávať. Do žiadneho zápasu nesmieme ísť alibisticky len sa zúčastniť alebo uhrať remízu,“ vysvetlil Cíger ako motivuje hráčov.

Prvý tréning brankára Baroša

Stredajší tréning bol v tomto bloku prípravy prvým pre brankára Zvolena Samuela Baroša, ktorý ešte minulú sobotu bojoval o účasť v tipsportligovom finále proti Nitre. Aj preto mu dali zostavovatelia slovenského tímu pre MS 2016 pár dní voľna.

„Bol som počas sezóny na dvoch reprezentačných turnajoch a čakal som, žeby ma mohli zavolať do tejto prípravy. Som tu, a uvidíme, čo bude ďalej. Dnešný tréning, ešte to nebolo ono. Ako sa vraví, výstroj bola ešte tvrdá,“ uviedol Baroš. V utorok sa klubová sezóna vo Švédsku skončila pre dvojicu Slovákov v drese Luley (stop od Frölundy v semifinále play-off) – útočníka Petra Cehlárika a obrancu Christiána Jaroša. K reprezentantom sa však zatiaľ nepripoja, teda nie tak, aby absolvovali aspoň druhý prípravný zápas proti Rusom v sobotu v Poprade.

„Spojili sme sa s nimi aj ich manažérom, lebo sme chceli, aby sa k nám už v piatok pridali. Požiadali nás o pár dní navyše, takže prídu až na budúci týždeň. Majú ešte vo Švédsku so svojím tímom výstupné testy a sedenie. My to, samozrejme, budeme rešpektovať. Znamená to, že sa k nám pridajú približne vtedy, keď prví traja hráči z NHL – útočník Marko Daňo a obrancovia Andrej Sekera a Martin Marinčin. Po dvojzápase s Rusmi nás teda bude musieť niekto opustiť,“ vysvetlil Cíger.

V Košiciach to bude vo štvrtok 33. vzájomný zápas medzi Slovensko a Ruskom. Doterajšia bilancia je podľa očakávania na strane Rusov: z 32 stretnutí zvíťazili 17-krát, 10-krát sa tešili Slováci a 5-krát sa to skončilo remízou. Skóre z pohľadu Slovákov je 87:99. Zatiaľ naposledy sa oba tímy stretli vlani v základnej skupine na majstrovstvách sveta v Ostrave a Rusi zvíťazili 3:2 po predĺžení. V Steel aréne sa začne hrať o 17.00 h, vstupenka stojí 20 eur.

Nominácia Slovenska na dva zápasy Euro Hockey Challenge proti Rusku
– 14. a 16. apríl 2016 v Košiciach a Poprade

Brankári: Július Hudáček (Örebrö, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKm Zvolen)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel, ČR), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava)

Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebrö, Švéd.), Lukáš Handlovský (MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. apríla 2016

Odporúčané články