Slovenskí hádzanári podľahli Talianom aj doma, na európsky šampionát nepostúpia

POVAŽSKÁ BYSTRICA 14. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská hádzanárska reprezentácia pokračuje v neúspešnom účinkovaní v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy mužov vo Švédsku, Rakúsku a Dánsku (10. – 26. 1. 2020), ktoré budú už určite bez nej.

Ako cez kopirák

Po stredajšej prehre vo Faenze s tímom Talianska 23:26 nestačila na tohto súpera ani v nedeľňajšej odvete v Považskej Bystrici, kde mu podľahla navlas rovnakým výsledkom 23:26, keď po prvom polčase zaostávala o jeden gól (11:12).

Zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena predviedli v stretnutí 4. kola 7. skupiny takmer zmŕtvychvstanie, keď sa dostali zo šesťgólového manka, ale v záverečnej desaťminútovke už nepokračovali v tomto trende a druhýkrát sa museli skloniť pred umením talianskych hráčov.

Koniec všetkým nádejám

Nedeľňajšia prehra uťala aj teoretické nádeje družstva SR na postup, keď v tabuľke figuruje s nulou na konte na poslednom 4. mieste už bez šance dostať sa vyššie v zostávajúcich dvoch vystúpeniach. To najbližšie čaká Slovákov 12. júna v Šali proti lídrovi 7. skupiny Maďarsku, ktoré v Érde remizovalo s Ruskom 23:23.

Na kontinentálny šampionát hádzanárov v roku 2020 sa kvalifikujú prví dvaja z jednotlivých skupín a aj štyri najlepšie z ôsmich tímov na 3. priečkach v skupinách.

Kvalifikácia o postup na ME 2020

II. fáza – 7. skupina – 4. kolo

POVAŽSKÁ BYSTRICA
Slovensko – Taliansko 23:26 (11:12)

I. polčas

Na Považí mal I. polčas vyrovnaný priebeh od začiatku. Po štvrťhodine hry vyhrávali Taliani 5:4, ale Slováci, ktorí prišli o zraneného T. Urbana, hneď otočili.

Na 6:5 upravil v 17. min M. Mikita. V ďalších minútach boli väčšinou o krok vpred hostia. Jensenovi zverenci však dvoma strelecky aktívneho gólmi M. Mikitu otočili v 26. min na 10:9. Vzápätí však nezvládli svoje oslabenie, keď hrali bez brankára.

Taliani to využili na dva góly do prázdnej bránky a razom viedli 12:10. Tesne pred prestávkou J. Mikita znížil z pokutového hodu na polčasových 11:12.

II. polčas

Nádeje Slovákov zrážali chyby v útoku, za čo ich súper nekompromisne trestal – často aj gólmi do prázdnej bránky. Keď takto dvakrát za sebou skóroval brankár Ebner, Taliansko sa v 39. min ujalo vedenia 19:14 a o necelých päť minút to z pohľadu tímu SR vyzeralo ešte hrozivejšie – 15:21.

Potom priniesol oživenie na palubovku dvoma gólmi mladík Prokop. Briatka počas presilovky skorigoval v 47. min na 19:21 a ten istý hráč v 49. min po kontre znížil na 20:21. O vyrovnanie sa v 50. min postaral Kováčech (21:21). Až potom ukončili Taliani svoju sedemminútovku bez streleného gólu.

V 58. min sa dostali do trojgólového vedenia 25:22 a bolo prakticky rozhodnuté. Po znížení na 23:25 ešte zaváhal v tutovke Ďuriš a hostia na druhej strane potvrdili svoj triumf.

Viac k témam: Slovenská hádzanárska reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hádzanári podľahli Talianom aj doma, na európsky šampionát nepostúpia © SITA Všetky práva vyhradené.