Slovenskí futbalisti do 21 rokov hladko zdolali v príprave Fínov, hrdinom duelu bol útočník Kaprálik

464117_futbal 676x514.jpg

8.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia hráčov do 21 rokov má za sebou mimoriadne vydarený prípravný duel proti rovesníkom z Fínska. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša totiž v Nitre triumfovali 4:0, keď všetky štyri góly strelili v prvom polčase a na všetkých sa podieľal útočník Adrián Kaprálik.

Neskôr kvalita upadla

Stále len 18-ročný hráč MŠK Žilina sám dvakrát skóroval a na zostávajúce dva zásahy prihral spoluhráčom Rolandovi Galčíkovi a Matejovi Trusovi. „Som spokojný, ale neberiem si zásluhy pre seba. Je to zásluha celého tímu,“ zhodnotil po zápase dvojgólový strelec Kaprálik v priamom prenose na futbalnet.tv.

Kým v prvom dejstve Slováci na nitrianskom trávniku dominovali, po zmene strán aj vinou striedaní kvalita ich výkonu klesla. „Hlavne v prvom polčase sa nám hra darila. Smerom dopredu sme boli nebezpeční a strelili dva góly. Prvý polčas sa mi páčil viac ako druhý. Po zmene strán sme prestriedali skoro celý tím a kvalita upadla. Som rád, že máme v tíme rýchlostné typy v krídelných priestoroch a dnes sa ukázali,“ povedal po súboji kouč Kentoš.

Zabojujú o postup

Pre Slovákov bol duel proti Fínom generálkou pred vstupom do kvalifikácie o postup na ME tejto vekovej kategórie, ktorú v septembri odštartujú domácim súbojom proti výberu Litvy a zápasom v Severnom Írsku.

„Verím, že naši hráči budú v kluboch hrať pravidelne a v septembri vstúpime úspešne,“ zaželal si tréner Kentoš. Pred začiatkom bojov o ME 2023 svojej prianie vyslovil aj Kaprálik: „Do kvalifikácie vstúpime s jasným cieľom – zabojovať o postup.“

Viac k témam: futbal, predkvalifikácia MS 2023, slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí futbalisti do 21 rokov hladko zdolali v príprave Fínov, hrdinom duelu bol útočník Kaprálik © SITA Všetky práva vyhradené.

8. júna 2021

Odporúčané články