Slovenské volejbalistky na majstrovstvách Európy našli premožiteľky, Nemkám zobrali aspoň jeden set

28.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské volejbalové reprezentantky našli premožiteľky až vo štvrtom vystúpení na majstrovstvách Európy. V utorňajšom večernom zápase bratislavskej D-skupiny podľahli Nemkám 1:3 na sety.

Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia v súboji dvoch dovtedy nezdolaných družstiev nezaostali za výkonmi z predchádzajúcich troch duelov. Favorizované súperky potrápili v každom zo štyroch dejstiev, ale napriek tomu si pripísali prvú prehru.

Nemecké reprezentantky poskočili vďaka trojbodovému zisku na čelo tabuľky, Slovenky sú priebežne druhé a najbližšie stretnutie odohrajú vo štvrtok o 15.30 h proti Ruskám.

Tlak na súperky

V úvodnom sete Nemky rýchlo viedli po sérii piatich bodov v rade, ktorú zakončila šťastným esom o pásku Camilla Weitzelová (1:6). Kouč Fenoglio zareagoval oddychovým časom a slovenské hráčky sa postupne dotiahli na súperky.

Pri podaní Lenky Ovečkovej znížili na rozdiel dvoch bodov, neskôr po smeči Niny Herelovej dokonca vyrovnali na 12:12. Tréner Nemecka si vtedy zobral timeout a od tohto momentu jeho zverenky iba viedli.

Pri servise Louisy Lippmannovej odskočili na 14:19, čo bol rozhodujúci náskok. Slovenky síce v závere vytvorili tlak na súperky, ale dostali sa maximálne na odstup dvoch bodov a napokon prehrali 22:25.

Lepší štart súperiek

Druhé dejstvo lepšie odštartovali domáce volejbalistky. Po piatich výmenách viedli 4:1, k čomu im pomohlo aj nemecké zaváhanie na prijme. Hráčky Nemecka si však trpezlivosťou vybojovali vyrovnanie na 7:7 a až do stavu 17:17 sa oba tímy naťahovali o každý bod.

Potom slovenské reprezentantky nezvládli dve výmeny za sebou, no sériou piatich bodov v rade otočili na 22:19. Nemky v koncovke opäť vyrovnali, vypracovali si aj jeden setbal, ale kľúčový moment prišiel za stavu 26:26.

Videorozhodca po dlhšom skúmaní situácie priznal bod Slovensku a následujúcu výmenu zakončila nechytateľným smečom Karin Palgutová (28:26).

Zastavili slovenský rozlet

Prvé tri body v treťom sete putovali na konto nemeckého tímu, ale Slovenky v krátkom čase zlikvidovali stratu a po smeči Nikoly Radosovej sa ujali vedenia 7:6.

Nemky však zastavili slovenský rozlet ešte v zárodku a vo zvyšku setu mali navrch. Postupne sa chytili dobrou hrou v poli, darilo sa im v útoku aj na bloku, z čoho vyplynulo skóre 10:15 zo slovenského pohľadu.

Domáce volejbalistky v zostávajúcom priebehu nedokázali reagovať na zlepšenú hru súperiek, ich manko sa postupne zvýšilo až na sedem bodov a nemeckým hráčkam podľahli 18:25.

Nezvládli šesť výmien

Po vyrovnanom začiatku štvrtého setu rozveselila päťtisícovú kulisu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu slovenská blokárka Veronika Hrončeková, ktorej podanie narobilo Nemkám problémy.

Domáce hráčky aj vďaka nej viedli 8:6, ale od stavu 10:8 nezvládli šesť výmien v sérii a zrazu prehrávali 10:14. Od tohto momentu Slovenky márne doťahovali náskok súperiek, dokázali sa priblížiť na 15:16, no na vyrovnanie či výsledkový obrat nedosiahli (21:25).

Majstrovstvá Európy vo volejbale žien 2019 – D-skupina

Nemecko – Slovensko 3:1 (22, -26, 18, 21)

112 minút, rozhodovali: Aro (Fín.) a Muha (Chor.), 5250 divákov

Slovensko: Palgutová 12, Pencová 4, Herelová 8, Radosová 12, Ovečková 3, Kostelanská 13, libero Španková (Hudecová, Hrončeková 4, Kijaková 1, Koseková, Szaboóvá, Fričová 1, libero Jančová)
Nemecko: Hankeová 1, Pollová 19, Geertiesová 21, Lippmannová 18, Schölzelová 8, Weitzelová 11, libero Poganyová (Kästnerová, Drewnioková, Alsmeierová, Stigrotová, Vanjaková 1, Gründigová, libero Bocková)

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) vo volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské volejbalistky na majstrovstvách Európy našli premožiteľky, Nemkám zobrali aspoň jeden set © SITA Všetky práva vyhradené.