Slovenské futbalistky v kvalifikácii nestačili na Švédky

Zverenky trénera Zsolta Pakuszu sa síce snažili, ale skúsené Švédky, ktorým patrí 6. miesto v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie, bez výraznejších problémov doviedli duel do víťazného konca.

POPRAD 8. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská futbalová reprezentácia žien prehrala v piatkovom podvečernom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 v domácom prostredí s favorizovaným Švédskom 0:3 (0:1). Na štadióne Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu v Poprade poslala severanky do vedenia v 27. min Emilia Appelquistová, po zmene strán v 55. min zvýšila kapitánka hostiek Caroline Segerová a výsledok stanovila v 63. min Stina Blacksteniusová. Zverenky trénera Zsolta Pakuszu sa síce snažili, ale skúsené Švédky, ktorým patrí 6. miesto v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), bez výraznejších problémov doviedli duel do víťazného konca.

Slovenky po prehre v piatom vystúpení v tejto eliminácii zostali na štvrtom mieste tabuľky so 6 bodmi: na druhé Dánky i tretie Poľky majú jednobodové manko, na švédske líderky klasifikácie sú už s odstupom poltucta bodov, navyše odohrali o jeden zápas viac ako spomenuté trio. Hráčky Moldavska na piatej pozícii ešte nebodovali.
Najbližšie čaká na futbalistky SR v utorok 12. apríla o 17.30 h ďalší domáci duel na ihrisku NTC SFZ v Poprade – tentoraz proti výberu Poľska.

Na budúcoročný kontinentálny šampionát do Holandska (bude na prelome júla a augusta 2017), na ktorom sa premiérovo predstaví až šestnásť krajín, sa priamo dostane osem víťazov kvalifikačných skupín a šesť najlepších tímov z druhých miest v tabuľke. Jednotlivé duely skupinovej fázy eliminácie sa začali 14. septembra 2015 a dohrajú sa do 20. septembra tohto kalendárneho roka. Zostávajúci dvaja „druhí“ v skupinách si zmerajú sily v októbri 2016 o poslednú miestenku na ME, futbalistky Holandska ako organizátor finálového turnaja majú účasť vopred zabezpečenú.

Slovensko – Švédsko 0:3 (0:1)
Góly:
27. Appelquistová, 55. Segerová, 63. Blacksteniusová, bez kariet, rozhodovala: Lampadariouová (Gréc.)
Zostava SR: Korenčiová – P. Fischerová, Matysová (76. Šušolová), L. Haršányová, Zdechovanová – Bíróová, Ondrušová – Koleničková, D. Škorvánková, Hmírová (89. A. Horváthová) – Bartovičová (84. Horešová)

Hlasy (zdroj: futbalsfz.sk):

Zsolt Pakusza (tréner žien SR): „Nemôžem byť spokojný s výsledkom. Nie je náhoda, že si Švédky pripisujú na medzinárodnej úrovni výrazné úspechy. Chcel by som vyzdvihnúť snahu nášho tímu dodržať taktiku, mrzí ma, že sme nedokázali streliť gól. Hráčkam Švédska sa darí v každom vystúpení dosiahnuť vysoké percento zakončenia akcií, z tohto pohľadu by sme rezultát mohli považovať za akceptovateľný. V utorok na nás proti Poľsku čaká iné predstavenie, chceme lepší výsledok.“

Mária Korenčiová (brankárka SR): „Inkasovali sme po krásnych a umiestených strelách. Spoluhráčky sa snažili držať hru čo najďalej od našej bránky. V utorok na nás čakajú Poľky, chceme lepšie brániť a byť nebezpečnejším družstvom aj v ofenzíve.“

Diana Bartovičová (útočníčka SR): „Medzi vysokými obrankyňami súpera som to mala na hrote ťažké. Švédky hrali to, čo sme od nich očakávali. Napriek tomu, že sme plnili taktické pokyny, kvality protivníka sa prejavili. Verím, že v utorok sa nám podarí s Poľskom odčiniť prehru a divákov potešíme zásahmi.“

Tabuľka 4. skupiny:
1. Švédsko 4 4 0 0 10:0 12
2. Dánsko 4 2 1 1 5:1 7
3. Poľsko 4 2 1 1 5:4 7
4. Slovensko 5 2 0 3 8:6 6
5. Moldavsko 5 0 0 5 1:18 0

Najbližší program 4. skupiny:
Utorok 12. apríla: Slovensko – Poľsko (Poprad, 17.30 h)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. apríla 2016

Odporúčané články