Slovenská pošta obmedzí doručovanie zásielok, dôvodom je druhá vlna pandémie koronavírusu

380412_img_6424 676x451.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na území Slovenska sa obmedzí doručovanie poštových zásielok Slovenskou poštou. Vyplýva to z upraveného nariadenia vlády, ktoré v stredu schválil s pripomienkami kabinet premiéra Igora Matoviča.

Nariadenia zohľadňuje aktuálny stav

Nariadenie z dielne podpredsedu vlády a ministra hospodárstva Richarda Sulíka zohľadňuje aktuálny stav, kedy platí krízová situácia v súvislosti s druhou vlnou pandémie koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Na základe skúseností z prvej vlny šírenia koronavírusu COVID-19 rezort hospodárstva, ako aj ministerstvo dopravy a výstavby predpokladajú, že opatrenia v oblasti poštových služieb sa budú týkať najmä zabezpečenia bezkontaktného doručovania doporučených zásielok.

Opatrenia hospodárskej mobilizácie

Materiál upresňuje viaceré opatrenia hospodárskej mobilizácie v oblasti poštových služieb v súvislosti s vyhlásením núdzového stavu na zabezpečenie riešenia druhej vlny pandémie koronavírusu. Na základe podnetu rezortu dopravy a výstavby sa upravili podmienky vyberania a distribúcie poštových zásielok.

Podľa materiálu, ktorý bol vypracovaný v spolupráci s ministerstvom dopravy a výstavby a ministerstvom vnútra, sa bude financovanie karanténnych zariadení v rámci poštových služieb riadiť usmernením generálneho riaditeľa sekcie krízového riadenia ministerstva vnútra o rozsahu a podmienkach úhrad nákladov spojených s vykonávaním karanténnych opatrení v karanténnych zariadeniach.

Viac k témam: minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská pošta obmedzí doručovanie zásielok, dôvodom je druhá vlna pandémie koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články