Slovan v zápase Fortuna ligy proti Žiline ratoval doma aspoň bod, Michalovce klesli na dno

20.3.2021 (Webnoviny.sk) – Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava remizoval v sobotňajšom súboji 2. kola nadstavby o titul Fortuna ligy 2020/2021 doma s MŠK Žilina 2:2, keď oba góly dosiahol z pokutového kopu. „Belasí“ nebodovali naplno v najvyššej domácej futbalovej súťaži po sérii štyroch triumfov.

Napriek zaváhaniu je Slovan na čele priebežnej tabuľky s jedenásťbodovým náskokom pred druhou Dunajskou Stredou, ktorá má k dobru nedeľňajší zápas v Trnave.

Penalta v nadstavenom čase

Žilinčania viedli v Bratislave od 32. minúty gólom Dávida Ďuriša, ihneď po zmene strán však z pokutového kopu vyrovnal Moha. Hostia sa dostali do najtesnejšieho náskoku v 63. minúte po premenenej penalte Dawida Kurminowského, no body sa napokon delili.

V nadstavenom čase druhého polčasu totiž hlavný rozhodca Peter Ziemba posúdil ochotný pád domáceho Jurija Medvedeva v šestnástke ako nedovolený zákrok hosťujúcej defenzívy a z bieleho bodu vyrovnal na konečných 2:2 Rafael Ratao.

Žilina tak síce v Bratislave siahala na tretí triumf za sebou, napokon však získala len bod a v tabuľke FL má na 3. priečke aktuálne 41 bodov.

Na priebežnú štvrtú pozíciu sa v sobotu dostali Zlaté Moravce, ktoré si doma poradili s Trenčínom 1:0 zásluhou vlastného gólu obrancu Ramóna Rodrígueza Da Silvu. Trenčín nebodoval ani v druhom súboji nadstavby o titul a s 28 bodmi je šiesty.

Ružomberok konečne vyhral

V skupine o udržanie sa viac darilo domácim. Senici stačil na tri body zo súboja proti Seredi gól Tomáša Maleca zo 64. minúty a z poslednej 12. priečky sa posunula na desiate miesto.

Na dno klesli Michalovce, ktoré prehrali v Ružomberku 0:2. Domáca „ruža“ skórovala až v druhom polčase, keď už Zemplínčania hrali bez vylúčeného stopéra Iana Solera. „Presilovku“ zužitkovali na góly Štefan Gerec a Tomáš Kubík.

Ružomberok vo Fortuna lige bodoval naplno prvýkrát od 28. novembra, odvtedy vo ôsmich zápasoch len tri body za tri remízy.

Iba o skóre pred Michalovcami je na 11. mieste Nitra, ktorá doma nestačila na FK Pohronie a s tímom zo Žiaru nad Hronom prehrala 2:3 napriek tomu, že pod Zoborom viedla 1:0.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan v zápase Fortuna ligy proti Žiline ratoval doma aspoň bod, Michalovce klesli na dno © SITA Všetky práva vyhradené.