Slovan uštedril nováčikovi vo Fortuna lige štyri góly, Senica získala v Ružomberku cenný bod

24.7.2021 (Webnoviny.sk) – Hráči Liptovského Mikuláša vo svojom úvodnom vystúpení v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži vysoko prehrali s úradujúcim majstrom.

Víťazný gól strelil Lichý

Liptáci v sobotňajšom súboji 1. kola na svojom domovskom štadióne v Poprade podľahli Slovanu Bratislava 1:4, aj keď prvé dva góly v zápase strelili práve futbalisti Liptovského Mikuláša. V 22. min však za vlastného brankára poslal loptu stopér Dávid Krčík, preto po prvom polčas viedli „belasí“ 1:0.

Po zmene strán na 1:1 vyrovnal útočník Patrik Pinte, potom však trikrát skórovali hráči Slovana. Víťazný gól dal v 72. min Filip Lichý, poistku pridal o šesť minút neskôr Myenty Abena a konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase Rafael Ratao.

Na Liptove sa zrodila bezgólová remíza

V druhom sobotňajšom súboji sa na Liptove zrodila bezgólová remíza, Seničania si z ružomberského trávnika domov odviezli bod napriek tomu, že domáci mali počas celého duelu výraznú prevahu.

Prvé kolo Fortuna ligy 2021/2022 dohrajú v nedeľu troma súbojmi – Michalovce hostia Dunajskú Stredu, Žilina privíta Sereď a Trnava si zmeria sily so Žiarom nad Hronom. Už v piatok otvorili novú sezónu Fortuna ligy hráči Trenčína a Zlatých Moraviec, domáci Trenčania triumfovali 4:0.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan uštedril nováčikovi vo Fortuna lige štyri góly, Senica získala v Ružomberku cenný bod © SITA Všetky práva vyhradené.