Slovan prerušil ďalšiu dlhú sériu prehier, na domácom ľade si po predĺžení poradil so Soči

BRATISLAVA 31. januára (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava prerušili sériu prehier a na domácom klzisku zdolali HK Soči 3:2 po predĺžení.

Ruský klub sa vo štvrtkovom zápase základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) ujal ako prvý vedenia, keď v 11. minúte skóroval Sean Collins, ale „belasí“ dvoma presilovkovými zásahmi otočili skóre vo svoj prospech. Ešte v prvej tretine vyrovnal Matúš Sukeľ a v závere druhého dejstva sa presadil aj Dávid Buc.

V tretej časti hry boli aktívnejší hostia, ktorí vyrovnali zásluhou Roberta Roséna a posunuli duel do predĺženia. V ňom boli napokon úspešnejší domáci, keďže v závere pridanej päťminútovky rozvlnil sieť Sukeľ.

Zverenci Vladimíra Országha figurujú naďalej na poslednom dvanástom mieste v tabuľke Západnej konferencie KHL. V doterajších 55 vystúpeniach v prebiehajúcej sezóne nazbierali 29 bodov. Hráčov Slovana čaká najbližší zápas v pondelok 4. februára, keď na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privítajú lotyšské Dinamo Riga. Úvodné buly je naplánované na 18.30 h.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

štvrtok

HC Slovan Bratislava – HK Soči 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Góly: 16. M. Sukeľ (Jánošík), 38. Buc (Jánošík, Jeglič), 65. M. Sukeľ (É. Gelinas, Červený) – 11. Collins (Šmeľov, Bakoš), 50. Rosén (Kaletnik)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Bačík (Slovan) a Rachimullin (Soči) 5 minút za bitku a Klok (Slovan) 10 minút+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Akuzovskij, Bukin – Berseňov, Judin (všetci Rus.), 4737 divákov
Zostavy:
Slovan Bratislava: Štěpánek – Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár – M. Lunter, M. Sukeľ, Liška – Červený, Taffe, Chipchura – Bailey, Buc, Jeglič – Baranov, M. Sloboda
Soči: Barulin – J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, Vorobiov, Rykov, Chomickyj, D. Alexandrov – Bočarov, Rosén, O’Dell – Šmeľov, Collins, Bakoš – Altybarmakian, Točickyj, Polunin – Rachimullin, Tomilin, Kaletnik – Žilin

I. tretina

Úvod zápasu bol obojstranne opatrný, a tak diváci zatlieskali až individuálnej akcii Rudolfa Červeného z 8. min. Český útočník sa zbavil brániacich hráčov na pravom krídle a dostal sa k dvom streleckým pokusom. V oboch prípadoch však stroskotal na pozornom Konstantinovi Barulinovi.

Hostia odpovedali najskôr prienikom mladého krídelníka Alexandra Polunina a v 11. min otvorili skóre. Sergej Šmeľov síce v dobrej pozícii medzi kruhmi neuspel, ale potom našiel pred bránkou Seana Collinsa a ten dopravil puk do siete. Odpoveď „belasých“ prišla v 16. min, keď využil presilovku Matúš Sukeľ. Slovenský útočník vystrelil z pravej strany, Barulin jeho pokus neudržal a puk mu prepadol za bránkovú čiaru.

II. tretina

Druhá tretina ponúkla minimum zaujímavých momentov a dlho sa zdalo, že v nej nepadne žiaden gól. V 29. min spestrili pokojný priebeh prostredného dejstva domáci obranca Patrik Bačík a útočník ruského tímu Damir Rachimullin, ktorí predviedli pästnú výmenu s viacerými presnými a tvrdými údermi.

Zmena skóre prišla až o deväť minút neskôr. Bratislavčania druhýkrát v zápase zužitkovali presilovku, keď spred brány úspešne dorážal Dávid Buc. Platnosť jeho presného zásahu musel ešte potvrdiť videorozhodca, pretože hráči Soči sa sťažovali, že jeden z domácich hokejistov hral nedovolene so zdvihnutou hokejkou.

III. tretina a predĺženie

Na začiatku tretej časti hry sa ocitol vo veľkej príležitosti Martin Bakoš, ktorý v nájazde na Jakuba Štěpánka zvolil bekhendový blafák. Český gólman však jeho zámer vystihol a pohotovo zasiahol betónom. V 47. min hráči Slovana zaváhali v rozohrávke spoza vlastnej bránky a ponúkli šancu súperovi. Stanislav Bočarov našiel v ideálnej streleckej pozícii Erica O’Della, no ten namieril iba do Štěpánka. O tri minúty neskôr už bolo vyrovnané.

„Belasí“ nevyužili prečíslenie dvoch proti jednému a hneď vzápätí pykali, keď sa z podobnej situácie presadil Robert Rosén. Víťaza duelu muselo určiť až predĺženie. Oba tímy si vytvorili niekoľko príležitostí, ale jediným úspešným strelcom bol Sukeľ, ktorý zblízka dorážkou prekonal Barulina.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, HK Soči, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan prerušil ďalšiu dlhú sériu prehier, na domácom ľade si po predĺžení poradil so Soči © SITA Všetky práva vyhradené.