Slovan hrá tretí zápas play-off KHL, bojuje o prvý bod

Priebežný výsledok tretieho zápasu štvrťfinále Západnej konferencie KHL medzi Slovanom Bratislava a CSKA Moskva.BRATISLAVA 25. február (WebNoviny.sk) – Hokejisti Slovana Bratislava v treťom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie KHL remizujú s CSKA Moskva 0:0. „Belasí“ úvodné dva zápasy tejto série na moskovskom ľade prehralli a v sérii hranej na štyri víťazstvá tak zaostávajú 0:2 na zápasy.

Bratislavský klub zatiaľ nepotvrdil tohtosezónnu pozitívnu bilanciu s CSKA, keď tohto súpera zdolal v oboch vzájomných dueloch základnej časti – na domácom ľade 3:2 po samostatných nájazdoch a v metropole Ruska triumfovali 2:0.

Slovan v play-off KHL:

1. zápas:
Tréner Slovana kritizoval rozhodcov, horúco bolo i po zápase

2. zápas:

Tréner Miloš Říha oproti utorkovému súboju v Ľadovom paláci športu Vsevoloda Bobrova zostavu nezmenil. V bránke je opäť Barry Brust. V prvej obrannej dvojici sú spolu Tomáš Kundrátek a Cam Barker, v druhej Tomáš Starosta s Ľubomírom Višňovským a v tretej Michala Sersena s Vladimírom Mihálikom, siedmym bekom je Ivan Švarný.

V elitnom útoku hrajú Marek Viedenský s Lukášom Kašparom a Václavom Nedorostom, v druhom Andrej Šťastný so Slovincami Žigom Jegličom a Rokom Tičarom. V treťom útoku na ľad naskakujú kapitán Milan Bartovič, Tomáš Surový a Michel Miklík. Pavol Skalický, Ladislav Nagy a Patrik Lušňák tvoria štvrtý útok. Pripravený nastúpiť je aj trinásty útočník Juraj Šiška.

Štvrtý zápas tejto série sa hrá 27. februára opäť v Bratislave. Ak ešte nebude známy postupujúci, prípadný piaty súboj sa bude hrať v Moskve 29. februára, šiesty v Bratislave 2. marca a rozhodujúci siedmy opäť v ruskej metropole 4. marca.

Kontinentálna hokejová liga – štvrťfinále play-off Západnej konferencie (tretí zápas):
* stav série 2:0 (hrá sa na štyri víťazstvá)

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 0:0 (0:0) – prebieha I. tretina

Góly:

Vylúčenia:
06:07 Cam Barker – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)
13:24 Ladislav Nagy – 2 min. (seknutie)
15:50 Arťom Sergejev – 2 min. (nešportové správanie)

strely na bránku: 7:5, vylúčenia: 2:1 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Boman (Fín.), Bulanov – Metalnikov, Sirotkin (vš. Rus.), 10 055 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust – Kundrátek, Barker, Ľ. Višňovský, Starosta, Sersen, V. Mihálik, Švarný – V. Nedorost, Viedenský, L. Kašpar – Jeglič, Tičar, A. Šťastný – Miklík, T. Surový, Bartovič – Skalický, Lušňák, L. Nagy – Šiška
CSKA: Sorokin – Zajcev, Denisov, Kutuzov, Kiselevič, Sergejev, Panin, Naumenkov, Svetlakov – Platt, Stoľarov, A. Radulov – Telegin, Muršak, Kugryšev – Mamin, Da Costa, K. Petrov – Pihlström, Andronov, Ľubimov

I. tretina

Úvodné minúty zápasu veľa šancí nepriniesli – Brustovu pozornosť vyskúšal Stoľarov a hosťujúceho gólmana ohrozil Kašpar. V 6. minúte urobila vietor v obrane prvá útočná formácia CSKA a Barker fauloval Radulova. „Belasí“ oslabenie prežili bez inkasovaného gólu – Brust si poradil s „delovkou“ Denisova od modrej čiary a ďalšie šance si Moskovčania nevytvorili.

V 9. minúte z pravej strany na Sorokina vypálil Šťastný a hosťujúci gólman si poradil aj so zakončením Miklíka spred bránky. V 11. minúte sa Skalický pokúšal „preštrikovať“ do útočného pásma, ale štvorica hráčov CSKA ho bez problémov zastavila. O dve minúty neskôr do obranného pásma prenikol Platt, našiel pred bránkou voľného Muršaka – ani ten však skóre neotvoril.

V 14. minúte sa do šance dostal Višňovský – jeho strela spomedzi kruhov nerozvlnila sieť za Sorokinom a z následnej menšej potýčky dostal Nagy dve minúty za seknutie. Prvú minúty presilovej hry Moskovčania zavreli „belasých“ v pásme a najväčšiu šancu mal Kugryšev. V závere prvej dvadsaťminútovky mali výhodu početnej výhody aj Slovanisti a strela Kašpara z kruhu na vhadzovanie len tesnu minula pravú tyč Sorokinovej bránky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.