Slovan hľadá posily pre novú sezónu KHL, Sersen ostáva

Obranca Michal Sersen hrá v KHL za Slovan od decembra 2012.BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – V hokejovom Slovane Bratislava bude naďalej pôsobiť aj obranca Michal Sersen. Tridsaťročný Gelničan sa s vedením „belasých“ dohodol na podmienkach novej zmluvy na dve sezóny. Referuje o tom oficiálny web Slovana. Michal Sersen v Slovane, v ktorom na začiatku milénia vhupol do seniorského hokeja, pôsobí od decembra 2012.

Predtým hral v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) za HC Lev Praha či Jekaterinburg. So Slovanom získal v sezónach 2006/2007 a 2007/2008 slovenský majstrovský titul, s reprezentáciou SR striebro na majstrovstvách sveta v Helsinkách 2012. Sersen v súčasnosti bojuje o miestenku v národnom tím pre májový svetový šampionát v Rusku. Skúsený obranca v KHL odohral za Slovan 178 duelov s bilanciou 13 gólov a 43 asistencií.

„Okrem predlžovania kontraktov s kmeňovými hráčmi má HC Slovan ‚rozrokovaných‘ viacero možností na posilnenie kádra v novej sezóne. Mená týchto hráčov budeme môcť v súlade s reglementom KHL zverejniť až po 30. apríli, keďže títo hokejisti sú dovtedy zmluvne viazaní inými klubmi,“ uvádza sa na oficiálnom webe bratislavského klubu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články