Slovák Wang Jang sa lúči s olympiádou, vyradil ho Aruna

Nigérijčan Quadri Aruna postúpil do tretieho kola stolnotenisového olympijského turnaja.RIO DE JANEIRO 7. augusta (WebNoviny.sk) – Slovenský reprezentant Wang Jang sa nepostaral o najlepší výsledok SR na stolnotenisovom turnaji na Hrách XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro. Nepodarilo sa mu preniknúť do 3. kola singlovej súťaže. Wang Jang (51. v aktuálnom svetovom rebríčku) prehral v nedeľňajšom stretnutí 2. kola dvojhry mužov s Quadrim Arunom z Nigérie (40.), nasadeným ako č. 27, 1:4 na sety.

Wang Jang po vyrovnaní stavu setov na 1:1 nevyužil psychickú výhodu a opäť sa nechal zatlačiť aktívnejším Nigérijčanom do defenzívy. Za stavu 3:6 v piatom sete si „čínsky Slovák“ vzal oddychový čas, ale nepomohlo mu to. Set prehral 6:11 a celý zápas za 33 minút 1:4.

Odporúčame:

Slovák Wang Jang ide v Riu ďalej, súperovi pustil iba set

Balážová nedala Silvovej šancu, v Riu postúpila ďalej

Balážová mala mečbal, ale po dráme na olympiáde vypadla

Eva Ódorová v Riu nečakane skončila už v prvom kole

Účinkovanie Slovákov vo dvojhre v Riu de Janeiro sa týmto skončilo. Eva Ódorová stroskotala ešte v sobotu v 1. kole na Wu Jue z USA (1:4) a Barbora Balážová nestačila v nedeľňajšom 2. kole na Li Fen (3:4), keď v šiestom sete nevyužila jeden mečbal.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – tretí deň

Ďalším súperom Nigérijčana Quadriho Arunu bude taiwanská päťka „pavúka“ a svetová sedmička Čuang Čih-juan. Pre semifinalistu OH 2012 to bude prvé vystúpenie v Riu, keďže bol priamo nasadený do 3. kola.