Slováci v NHL strelili 77 gólov, Hossa dal tri v oslabení

Najproduktívnejším slovenským hokejistom v čerstvo skončenej základnej časti NHL bol útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar.NEW YORK 12. apríla (WebNoviny.sk) – Útočník Detroitu Tomáš Tatar bol z hľadiska produktivity najlepším slovenským hokejistom v čerstvo skončenej základnej časti NHL. Ľavý krídelník Red Wings v 81 zápasoch nastrieľal 21 gólov, ku ktorým pridal 24 asistencií. S osembodovým náskokom ovládol kanadské bodovanie krajanov pred obrancom Zdenom Chárom z Bostonu.

Odporúčame:

Skončila sa základná časť NHL, dvojice play-off sú známe

Hossov spoluhráč z Chicaga získal Art Ross Trophy

Pavel Daciuk v NHL končí, prezradil dôvod

Zomrel Ed Snider, zakladateľ a majiteľ Philadelphie Flyers

Tretí skončil Marián Hossa, ktorý však pre zdravotné problémy odohral iba 64 duelov. S 13 gólmi bol po Tatarovi druhým najlepším slovenským strelcom, v oslabení skóroval až trikrát a nijakému inému Slovákovi sa to v ročníku 2015/2016 nepodarilo dokonca ani raz. Desiati hokejisti zo SR zanechali v sezóne iba 77-gólovú stopu. Chára bol s dvanástimi kladnými bodmi lídrom v štatistike plus/mínus, v priemernom čase strávenom na ľade (24:05 min) aj najtrestanejším hráčom (71 minút).

Do tejto sezóny NHL zasiahli dvaja slovenskí brankári. Jaroslav Halák odchytal 36 stretnutí za New York Islanders, rovná polovica z nich bola víťazných. Mal úspešnosť zákrokov 91,9 percenta a priemer 2,30 inkasovaného gólu na zápas. Na ľade strávil vyše dvetisíc minút, trikrát si udržal čisté konto a dosiahol aj jednu asistenciu. Peter Budaj naskočil iba do jedného duelu v bránke Los Angeles, žiari na farme v AHL.

Kanadské bodovanie a štatistiky Slovákov po skončení základnej časti NHL 2015/2016:

10. Marek Hrivík (New York Rangers) 5 0 1 1 +3 0 3 10:43

Pozn.: Za menom hráča a klubom nasleduje počet odohraných zápasov, gólov, asistencií, bodov, plus/mínus bodov, trestných minút, striel a priemerný čas na ľade.

Brankári:

1. Jaroslav Halák (New York Islanders) 36 18 13 4 904 80 91,9 2,30 2091:11 3 0 1 0
2. Peter Budaj (Los Angeles) 1 1 0 0 24 4 85,7 3,85 62:18 0 0 0 0

Pozn. Za menom a klubom brankára nasleduje počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení, úspešných zákrokov, inkasovaných gólov, percentuálna úspešnosť zásahov, priemer inkasovaných gólov, súčet odchytaných minút, počet shutoutov, gólov, asistencií a trestných minút.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.