Slováci na ME statočne vzdorovali favorizovaným Srbom

Slovenskí vodní pólisti budú na európskom šampionáte bojovať o 9. – 16. miesto.BELEHRAD 16. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia v súlade s predpokladmi neuspela na 32. majstrovstvách Európy v Belehrade vo svojom sobotňajšom vystúpení, keď v osemfinále podľahla domácemu výberu Srbska 5:10.

Slováci budú na šampionáte bojovať o 9. – 16. miesto, v pondelok o 11.00 h ich čaká zdolaný z nedeľňajšieho večerného súboja Rusko – Nemecko. Srbi vo štvrťfinále nastúpia proti víťazovi spomenutého stretnutia.
Tím SR bojuje v Belehrade o miestenku na aprílovú celosvetovú olympijskú kvalifikáciu, potrebuje na to skončiť na jednocifernej pozícii. V inom prípade (10. -12. miesto) musia Slováci čakať na to, či sa niektorý tím nevzdá práva štartu v tejto kvalifikácii.

Zverenci Antonia Estellera v sobotu v búrlivej atmosfére vypredanej Kombank Areny držali v úvodnej štvrtine krok s veľkým favoritom celého šampionátu, Brúder vyrovnal na 1:1 a Hrošík na 2:2 a 3:3. Ani v druhej osemminútovke sa domácim nepodarilo vypracovať si výraznejší náskok, Slovákov držal nad vodou brankár Kozmér a Faměra skorigoval na polčasových 4:6. Po zmene strán Srbi pridali, ale stále sa nedokázali výraznejšie presadiť. Pred poslednou časťou mali iba trojgólový náskok, čo nečakal asi nik. V poslednej štvrtine si favorit ustrážil postup do osemfinále.

Slováci v Belehrade štartujú na ME prvýkrát po ôsmich rokoch, naposledy sa predstavili v španielskej Málage 2008.

Majstrovstvá Európy 2016 vo vodnom póle – Belehrad (Srb.) – osemfinále:

Srbsko – Slovensko 10:5 (3:3, 3:1, 2:1, 2:0)
Góly: Prlainovič, Filipovič, Aleksič a D. Pijetlovič po 2, Čuk a S. Mitrovič po 1 – Hrošík a Faměra po 2, Brúder 1
Vylúčenia: 2:4, presilovky: 4/3 – 2/0, pok. hody: 1/1 – 1/0, rozhodovali: Kun (Maď.) a Santos (Portug.), 11 000 divákov

Zostavy:
Srbsko: B. Mitrovič, G. Pijetlovič – Mandič, Gocič, Randjelovič, Čuk, D. Pijetlovič, Nikič, Aleksič, Jakšič, Filipovič, Prlainovič, S. Mitrovič
Slovensko: Kozmér (Gogola) – Faměra, Zaťovič, Baláž, Seman, Maroš Tkáč, Brúder – Hrošík, Ďurík, Polovic, T. Bielik, Kolárik

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. januára 2016

Odporúčané články