Sloboda rozhodol o triumfe Spartaka vo Fortuna lige, Senica prehrala a Podbrezová získala dôležitý bod

TRENČÍN 16. marca (WebNoviny.sk) – V sobotňajších stretnutiach1. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019 sa odohrali tri zápasy.

Prvý a jediný gól

Futbalisti Spartaka Trnava triumfovali na myjavskom štadióne nad hráčmi AS Trenčín tesne 1:0.  Prvú strelu na bránku Trenčína pretavil v jediný gól zápasu pred 611 divákmi v závere prvého polčasu technickou strelou z hranice šestnástky trnavský stredopoliar Anton Sloboda.

Úradujúci slovenský šampión je s 28 bodmi na čele tabuľky „dolnej“ šestky Fortuna ligy, Trenčínu patrí tretia priečka.

Zápas dvoch najslabších

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble triumfovali nad hráčmi FK Senica tesne 3:2 v sobotňajšom stretnutí 1. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige 2018/2019.

Zápas dvoch najslabších tímov aktuálnej sezóny bol mimoriadne vyrovnaný, v 25. min otvoril skóre chorvátsky útočník Senice Filip Dangubič, ale ešte v prvom polčase domáci otočili stav vo svoj prospech zásahmi Antonia Asanoviča a Noého Kwina.

V 74. min opäť vyrovnal stopér Senice Carlos Da Graca Kay. Mimoriadne dôležité tri body pre Zlaté Moravce vydoloval zásahom v nadstavenom čase druhého polčasu striedajúci Vladimír Tkáč.

„Navrátilec“ skóroval

FC ViOn sa triumfom dostal na predposledné 11. miesto tabuľky so sedemnástimi bodmi práve pred Senicu, ktorá je s 15 bodmi aktuálne najhorúcejším kandidátom na priamy zostup do II. ligy.

Hráči Podbrezovej si vybojovali dôležitý bod v súboji o záchranu po remíze s Nitrou 1:1 v sobotňajšom zápase 1. kola nadstavbovej časti skupiny o udržanie vo futbalovej Fortuna lige 2018/2019.

Domáci viedli gólom do šatne, z priameho kopu skóroval „navrátilec“ na slovenské trávniky Filip Hlohovský. Z pokutového kopu vyrovnal pätnásť minút pred koncom útočník Nitry Tomáš Vestenický.

Fortuna liga – nadstavbová časť (skupina o udržanie – 1. kolo)

sobota:

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 0:1 (0:1) – hralo sa na Myjave
Gól: 41. A. Sloboda, ŽK: 15. A. Slávik, 40. Paur, 83. Umeh – 27. Š. Pekár, 47. Abena, rozhodovali: Ziemba – B. Hancko, Tomčík, 611 divákov

Zostavy:
Trenčín: D. Chudý – Yem, Laczkó, Mašovič, A. Slávik – Lamine – Paur (70. Van Arnhem), Čatakovič – Kvocera (47. Roguljič), Umeh, Corryn (81. M. Šulek)
Trnava: Bolek – M. Turňa, Abena, Janečka, Čonka – Miesenböck, Š. Pekár, A. Sloboda, Markoski (86. Dudl) – Yilmaz, R. Tavares (70. A. Lovás)

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FK Senica 3:2 (2:1)
Góly: 30. Asanovič, 36. Kwin, 90.+ V. Tkáč – 25. Dangubič, 74. C. Da Graca Kay, ŽK: 27. Richtárech, 67. B. Ľupták – 35. R. Dias, 61. Klapan, 62. Otrísal, rozhodovali: I. Kružliak – Benko, Štrbo, 924 divákov

Zostavy:
Zlaté Moravce: A. Chovan – Čögley, Kwin, Asanovič, Chren – Válovčan, B. Ľupták, Richtárech (64. Duga), J. Švec (75. Kelez) – Chomutov (35. V. Tkáč) – Dočekal
Senica: Taborda – Otrísal, R. Dias, C. Da Graca Kay, Krč – Klapan (66. Petshi), El Moudane, Tešija – Dangubič (57. Deretti), E. Ramírez, Castaňeda (75. Azankpo)

FK Železiarne Podbrezová – FC Nitra 1:1 (1:0)
Góly: 43. Hlohovský – 75. T. Vestenický (z pok. kopu), ŽK: 15. A. Mojžiš – 28. Charizopulos, 42. Niba, 55. Šimončič, 81. T. Kóňa, 83. Šurnovský, 90.+ Pindroch. rozhodovali: Glova – F. Ferenc, Peter Kováč, 668 divákov

Zostavy:
Podbrezová: M. Vantruba – Obročník, Kiwior, M. Oravec, A. Mojžiš – Viazanko, Paraj – Pavúk (66. Olatunji), Špyrka, Štefánik (83. D. Leško) – Hlohovský
Nitra: Pindroch – Charizopulos, Pavol Farkaš, Niba, Ján Chovanec – T. Kóňa, Šimončič – Gatarič (88. Fabiš), Bílovský (73. Šurnovský), Štefanec (46. Sokovič) – T. Vestenický

Viac k témam: AS Trenčín, FC Nitra, FC Spartak Trnava, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, FK Senica, FK Železiarne Podbrezová, Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Sloboda rozhodol o triumfe Spartaka vo Fortuna lige, Senica prehrala a Podbrezová získala dôležitý bod © SITA Všetky práva vyhradené.