Skvelá Paulína Bátovská Fialková sa v stíhačke v Hochfilzene posunula o 19 miest a skončila v Top 10

10.12.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská biatlonistka Paulína Bátovská Fialková zaznamenala v sobotňajších stíhacích pretekoch žien na 10 km v rakúskom Hochfilzene svoj druhý najlepší výsledok v aktuálnej sezóne Svetového pohára, trafila 19 z 20 terčov a do cieľa prišla na 10. mieste so stratou 1:14,1 min na víťaznú Francúzku Juliu Simonovú. Tretia skončila rovnako s jedným trestným okruhom na konte Nórka Ingrid Landmark Tandrevoldová.

Bátovská Fialková druhýkrát v Top 10

Bátovská Fialková sa druhýkrát v ročníku dostala do Top 10, v úvodných vytrvalostných pretekoch na 15 km vo fínskom Kontiolahti bola ôsma. V šprinte potom obsadila 26. a v stíhačke 30. pozíciu.

V stíhacích pretekoch v Hochfilzene urobila jedinú chybu na strelnici pri druhej položke v ľahu, zvyšné tri zvládla bez zaváhania.

Vo štvrtkových rýchlostných pretekoch pritom skončila až na 29. priečke a do stíhačky štartovala s mankom 1:24 min.

Remeňová so stratou vyše šesť minút

Mária Remeňová ani vo svojich štvrtých pretekoch v SP v kariére nebodovala, v stíhačke obsadila 56. pozíciu a za víťaznou Simonovou zaostala o 6:24,9 min.

V cieli bola posledná klasifikovaná pretekárka. V streľbe v ľahu urobila dve chyby a v stoji pridala ďalšie tri. Vo štvrtkovom šprinte skončila o šesť priečok vyššie, čo bol jej doteraz najlepší výsledok medzi ženskou elitou. V Kontiolahti bola na 55. mieste vo vytrvalostných pretekoch a 79. v šprinte.

Paulína Bátovská Fialková sa posunula na 16. miesto v celkovej klasifikácii SP biatlonistiek so ziskom 103 bodov. Na čele je Simonová s 310 bodmi, druhá Tandrevoldová má na konte 245 bodov a tretia Talianka Lisa Vitozziová 242 bodov.

Viac k témam: Biatlon, Hochfilzen, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelá Paulína Bátovská Fialková sa v stíhačke v Hochfilzene posunula o 19 miest a skončila v Top 10 © SITA Všetky práva vyhradené.