Situácia v strane Smer nie je podľa Kaliňáka napätá, Pellegrini nevylučuje personálne zmeny

357856_kali 676x461.jpg

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Minister vnútra a podpredseda Smeru-SD Robert Kaliňák tvrdí, že situácia v strane napätá nie je. Ako povedal v stredu novinárom, o situácii majú záujem diskutovať, pretože výsledky volieb v niektorých krajoch sú prekvapivé.

Zmeny vo vnútri strany

Podpredseda vlády za Smer-SD Peter Pellegrini hovoril aj o možných personálnych zmenách v strane. „Určite sa nejaké personálne zmeny budú diať. My sme vždy boli známi tým, že všetky tieto veci si robíme vo vnútri strany a v tomto trende budeme pokračovať,“ dodal Kaliňák.

Užšie vedenie Smeru-SD sa v utorok zaoberalo hodnotením výsledkov sobotňajších regionálnych volieb. V diskusii pokračovali v stredu. „Nie je ale prijatý záver za Smer, budeme ďalej pokračovať v tejto debate,“ uviedol minister hospodárstva Peter Žiga.

Minister vnútra by mal skončiť

Podľa informácií agentúry SITA viacerí funkcionári Smeru na rôznych úrovniach vinia z prehry dlhoročné popredné tváre strany. Za prehrou vidia rôzne kauzy, ktoré stelesňujú najmä do osoby ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Ten by mal podľa nich ako šéf rezortu skončiť. Kaliňák sa však podľa informácií agentúry SITA bráni tým, že tí, čo voľby prehrali, sa snažia svoj neúspech hodiť na neho.

Viac k témam: Robert Kaliňák, Smer-SD, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Situácia v strane Smer nie je podľa Kaliňáka napätá, Pellegrini nevylučuje personálne zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

8. novembra 2017

Odporúčané články