Sieť by v parlamente chýbala, Kotleba má vyše 10 percent

Do parlamentu by sa podľa prieskumu agentúry AKO dostalo sedem strán, voľby by vyhral Smer s 28,8 percentami.BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Ak by sa voľby do parlamentu konali teraz, ich víťazom by sa stala politická strana Smer-SD, ktorú by volilo 28,8 percenta voličov. Do parlamentu by sa dostalo ešte ďalších šesť strán, súčasná koaličná strana Sieť by medzi nimi nebola.

Vyplýva to z prieskumu preferencií, ktorý uskutočnila agentúra AKO v dňoch 4. až 7. apríla. Výberovú vzorku tvorilo tisíc respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti a kraja.

PARLAMENTNÉ VOĽBY

Na voľbách by sa určite nezúčastnilo 9,1 percenta respondentov, 80,7 percenta z tých, ktorí by išli voliť, vedeli aj koho by volili, 6,5 percenta respondentov nevedelo, koho by volili a 3,7 percenta odmietlo prezradiť, koho by volili.

Na druhom mieste by podľa prieskumu skončila strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá by získala 16,2 percenta hlasov. Nasleduje Slovenská národná strana (SNS) s 13,7 percenta a strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s 10,9 percenta. Stranu OĽaNO – NOVA by volilo 6,9 percenta opýtaných a stranu Most-Híd 6,5 percenta. Do parlamentu by sa ešte dostala aj strana Sme rodina – Boris Kollár s 5,4 percenta hlasov.

Za bránami parlamentu by skončili strany KDH (4,4 %), SMK (3,8%), #Sieť (1,8%), KSS (0,6%), Strana zelených Slovenska (0,3%) a SKOK (0,3%). Strany Šanca, Vzdor – strana práce a SDKÚ-DS by získali 0,1 percenta hlasov voličov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. apríla 2016

Odporúčané články