Sezóna KHL vrcholí, začína finálová séria o Gagarinov pohár

Favoritom bojov o Gagarinov pohár sú hokejisti CSKA Moskva, ktorí v tejto sezóne valcujú konkurenciu.MOSKVA 7. apríla (WebNoviny.sk) – Tím CSKA Moskva premiérovo a Metallurg Magnitogorsk druhýkrát v histórii si od štvrtka zahrajú vo finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Favoritom bojov o Gagarinov pohár sú hokejisti stoličného CSKA, ktorí v tejto sezóne valcujú konkurenciu. Základnú časť KHL vyhrali a získali Pohár kontinentu, vo vyraďovačke v troch kolách prehrali iba raz, keď prešli cez Slovan Bratislava, Torpedo Nižnij Novgorod aj obhajcu trofeje SKA Petrohrad.

Ofenzívnym lídrom Moskovčanov je Alexander Radulov, ktorý v základnej časti nazbieral 65 bodov a v play-off pridal ďalších jedenásť. Na opačnej strane barikády stojí skúsený Sergej Moziakin, najproduktívnejší hráč základnej časti (67 bodov) aj bojov o Gagarinov pohár (18).

Magnitogorsk, ktorý v tohtosezónnej vyraďovacej časti prešiel postupne cez Jekaterinburg, Novosibirsk aj Ufu, premenil svoju jedinú doterajšiu účasť vo finále play-off na zisk trofeje. V ročníku 2013/2014 zdolal v záverečnej sérii HC Lev Praha v dramatickej sérii až v siedmom súboji. V hre o Gagarinov pohár nezostal už žiaden Slovák.

Séria hraná na štyri víťazstvá sa začne vo štvrtok 7. apríla v Moskve, na ľade CSKA sa uskutoční aj druhý zápas o dva dni neskôr. Nasledujúce dva súboje sú 11. a 13. apríla naplánované v Magnitogorsku. Prípadný piaty zápas sa uskutoční 15. apríla v Moskve, šiesty o dva dni neskôr na ľade Metallurgu a ak budú mať obe mužstvá na svojom konte po tri výhry, o držiteľovi Gagarinovho pohára rozhodne siedme stretnutie 19. apríla v Moskve.

Program finále play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) o Gagarinov pohár

CSKA Moskva – Metallurg Magnitogorsk
– termíny: 7., 9., 11. a 13., prípadne 15., 17. a 19. apríla

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. apríla 2016

Odporúčané články