Severná Kórea pohrozila USA a Južnej Kórei jadrovými útokmi

Pchjongjang pohrozil preventívnym a ofenzívnym nukleárnym úderom, ktorý preukáže vojenskú vytrvalosť krajiny.SOUL 7. marca (WebNoviny.sk) – Pred začiatkom každoročných spoločných vojenských cvičení Spojených štátov a Južnej Kórey pohrozila v pondelok Severná Kórea obom krajinám jadrovými útokmi.

Komisia národnej obrany, de facto najvyšší rozhodovací orgán v KĽDR, ich vo vyhlásení zverejnenom štátnymi médiami obvinila z „neskrývaného nacvičovania atómovej vojny zameraného na narušenie zvrchovanosti“ Severnej Kórey, informovala agentúra DPA.

Odporúčame:

Bezpečnostná rada OSN schválila sprísnenie sankcií voči KĽDR

Svet potrestal KĽDR sankciami, Pchjongjang odpálil rakety

Kim Čong-un nariadil uviesť jadrové zbrane do pohotovosti

Každoročné jarné cvičenia USA a Južnej Kórey by sa podľa juhokórejských médií mali začať dnes. Pchjongjang sa v súvislosti s týmito manévrami vyhrážal nukleárnym útokom už pred troma rokmi. Tentoraz pohrozil „preventívnym a ofenzívnym nukleárnym úderom“, ktorý preukáže „vojenskú vytrvalosť“ krajiny. Podľa vyhlásenia „nelegálne a pohoršujúce“ sankcie voči KĽDR spôsobili, že krajina „vrie ako kotol“.

Izolovaný komunistický režim odpálil vo štvrtok z východného pobrežia krajiny viacero rakiet krátkeho doletu – niekoľko hodín pod tom, ako Bezpečnostná rada OSN uvalila na KĽDR dosiaľ najprísnejšie sankcie v reakcii na jej najnovšiu jadrovú skúšku z januára a test rakety dlhého doletu z februára.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. marca 2016

Odporúčané články