Sestry prebrali s ministrom Druckerom svoje postavenie

Jednou z tém pracovného stretnutia boli aj platy sestier a pôrodných asistentiek.
BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.sk) – Sestry diskutovali vo štvrtok s novým ministrom zdravotníctva SR Tomášom Druckerom okrem iného o svojom postavení v systéme. Informovala o tom prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) Iveta Lazorová. „V podstate to bolo prvé pracovné stretnutie s novým ministrom zdravotníctva, takže viac-menej sme si predstavili naše vízie, ako by sa malo zlepšovať fungovanie slovenského zdravotníctva,“ povedala.

Odporúčame:

Sestry veria, že nový minister pomôže zdravotníctvu


Minister Drucker prezradil svoje plány. Vymení šéfa VšZP?

Na pracovnom stretnutí otvorili aj otázku platov sestier. Prezidentka komory upozornila ministra na to, že na Slovensku chýba 12 tisíc sestier. „Pokiaľ nevyriešime otázku odmeňovania, asi ťažko získame nové sestry do systému,“ konštatovala Lazorová s tým, že ide o akútny problém. Nový šéf rezortu podľa nej prisľúbil, že sa platom sestier bude venovať aj s ministrom financií.

Člen Prezídia a Rady SKSaPA Milan Laurinc ocenil, že s novým ministrom začali dialóg, pričom vyzdvihol, že práve on inicioval stretnutie. Minister Drucker vo štvrtok absolvoval viaceré pracovné stretnutia so stavovskými a odborovými organizáciami.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články