Serena musela zabojovať v prvom kole Australian Open

Súperkou Sereny Williamsovej v 2. kole Australian Open bude Chsieh Su-wej z Taiwanu, ktorá zdolala Lotyšku Jelenu Ostapenkovú 3:6, 7:5, 6:1.MELBOURNE 18. januára (WebNoviny.sk) – Svetová tenisová jednotka Serena Williamsová úspešne vykročila za obhajobou titulu na Australian Open v Melbourne. V pondelkovom stretnutí 1. kola dvojhry najvyššie nasadená hráčka turnaja zdolala Talianku Camilu Giorgiovú 6:4, 7:5.

VŠETKY SPRÁVY Z AUSTRALIAN OPEN

Stretnutie trvalo 105 minút a favoritka sa v ňom potrápila viac, ako sama čakala. Popri 19 víťazných úderoch predviedla 22 nevynútených chýb a využila iba 3 z 10 brejkových príležitostí. Pri sieti bola stopercentná (7/7) a vyťažila z faktu, že jej súperka mala pomer víťazných úderov a nevynútených chýb 17:32. Giorgiová popri 7 esách „spáchala“ 12 dvojchýb, napriek tomu bola dlho v hre o víťazstvo.

Obrazom: Najkrajšie momenty z prvého dňa Australian Open

V druhom sete až za stavu 5:5 neudržala svoje podanie, keď jej súperka premenila tretí brejkbal. Vzápätí sa už Serena dopodávala na zisk setu aj zápasu. Serena mala pred Melbourne problémy so zápalom v kolene. Na hlavnom ženskom okruhu pauzovala od vlaňajších US Open, v tomto roku nastúpila iba na jedno stretnutie Hopmanovho pohára, ale napokon ho nedohrala.

„Veľmi dlho som nehrala súťažný zápas a to sa prejavilo. Som však rada, že to nebolo také rýchle a musela som zabojovať,“ uviedla Serena Williamsová v prvom rozhovore po skončení zápasu. Tridsaťštyriročná Američanka je šesťnásobná víťazka z Melbourne. Aj v tomto roku si podržala úctyhodnú bilanciu – pri šestnástej účasti sa ani raz nelúčila hneď po prvom zápase. Prvýkrát si v hlavnej súťaži na Australian Open zahrala ešte v roku 1998.

Odporúčame:

Daniela Hantuchová uhrala iba dva gemy a utŕžila kanára

Cibulková na Australian Open skončila už v prvom kole

Rybáriková odvrátila mečbaly, je v 2. kole Australian Open

Schmiedlovú na Australian Open vyradila 18-ročná Kasatkinová

S. Williamsová je 21-násobnou grandslamovou šampiónkou vo dvojhre, vlani jej len o vlások ušiel kalendárny Grand Slam, keď jedinú prehru na úrovni „veľkej štvorky“ jej nečakane uštedrila Talianka Roberta Vinciová v semifinále US Open. Ak Američanka získa v Melbourne svoj 22. grandslamový titul, dotiahne sa na historickú druhú priečku k legendárnej Nemke Steffi Grafovej.

Súperkou S. Williamsovej v 2. kole bude Chsieh Su-wej z Taiwanu, ktorá zdolala Lotyšku Jelenu Ostapenkovú 3:6, 7:5, 6:1. Pritom 18-ročná juniorská šampiónka Wimbledonu spred dvoch rokov Ostapenková bola na najlepšej ceste k víťazstvu, keď viedla 6:3 a 4:0.

Lauren Davisová (USA) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-26) 1:6, 6:3, 6:4
Anna-Lena Friedsamová (Nem.) – Lourdes Domínguezová-Linová (Šp.) 7:6 (3), 2:6, 6:1
Daria Gavrilovová (Aus.) – Lucie Hradecká (ČR) 7:6 (3), 6:4
Nicole Gibbsová (USA) – Klára Koukalová (ČR) 6:2, 2:6, 6:1
Chan Sin-jun (Čína) – Mariana Duqueová-Marinová (Kol.) 6:2, 2:1 – skreč, Duqueová-Marinová odstúpila
Chsieh Su-wej (Taiw.) – Jelena Ostapenková (Lot.) 3:6, 7:5, 6:1
Kurumi Narová (Jap.) – Océane Dodinová (Fr.) 7:6 (2), 6:2
Maria Sakkariová (Gréc.) – Wang Ja-fan (Čína) 6:4, 1:6, 6:3