Schmiedlová ani Hantuchová v osemfinále v Sydney neuspeli

Schmiedlová hladko prehrala s kvalifikantkou Mónicou Puigovou, Hantuchová nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú.
SYDNEY 12. januára (WebNoviny.sk) – Slovenské tenistky Karolína Schmiedlová a Daniela Hantuchová neuspeli v osemfinálovom 2. kole hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Premier Apia International v austrálskom Sydney (dotácia 753 000 USD, tvrdý povrch Plexicushion). Schmiedlová hladko prehrala s kvalifikantkou Mónicou Puigovou z Portorika 1:6, 0:6. Stretnutie trvalo iba 61 minút a 21-ročná Slovenka získala jediný gem pri svojom podaní za stavu 0:4 v prvom sete. Zverenkyňa Milana Martinca nevyužila jediný brejkbal, ktorý mala.

Bol to prvý vzájomný zápas na hlavnom okruhu WTA medzi oboma hráčkami a Schmiedlová v ňom nepotvrdila oveľa vyššie rebríčkové postavenie (29.) v porovnaní s o rok staršou súperkou (94.). Porovnateľne ťažkú prehru utrpela košická rodáčka Schmiedlová na predchádzajúcom prípravnom turnaji v Brisbane s Američankou Varvarou Lepčenkovou /2:6, 1:6/.

Hantuchová nestačila na Austrálčanku Samanthu Stosurovú a podľahla jej za 86 minút 4:6, 2:6. Stosurová (27.) potvrdila vyššie rebríčkové postavenie a v bilancii vzájomných stretnutí austrálska hráčka zvýšila na 7:1. Tridsaťdvaročná Hantuchová (88. v renkingu) si postup do hlavnej súťaže v Sydney vybojovala v kvalifikácii, ale neskôr sa vďaka odhláseniu viacerých hráčok ocitla naspodku hlavného „pavúka“ a v 1. kole mala voľný žreb.