Sarri kričal na Manciniho, že je teploš. Neapol prehral

SSC Neapol vo štvrťfinále Talianskeho pohára podľahol Interu Miláno. Záver zápasu poznačil slovný výstup oboch trénerov, po ktorom ich hlavný rozhodca poslal predčasne do šatní.NEAPOL 20. januára (WebNoviny.sk) – V utorkovom štvrťfinále Talianskeho pohára s Interom Miláno sa nevyznamenali ani futbalisti SSC Neapol s Marekom Hamšíkom na čele, ani ich tréner Maurizio Sarri.

Mancini neprišiel ani na pozápasovú tlačovú besedu

Druhý tím tabuľky Serie A prehral v domácom prostredí s tretím 0:2 a nepostúpil do semifinále, ale dianie na trávniku zatienil výstup kormidelníkov oboch mužstiev v nadstavenom čase. Sarri a Roberto Mancini sa za postrannou čiarou dostali do slovnej výmeny názorov, za ktorú ich hlavný rozhodca Paolo Valeri poslal predčasne do šatní. Lodivod hostí Mancini ani neprišiel na pozápasovú tlačovú besedu a napriek cennému víťazstvu ešte dlho po stretnutí soptil.

Video: Záver zápasu zatienil výstup oboch trénerov

„Sarri je rasista. Chlap ako on nemá vo futbale čo robiť,“ vyhlásil Mancini a vysvetlil, čo sa stalo: „Išiel som za štvrtým arbitrom spýtať sa, prečo nadstavuje štyri minúty. Sarri začal na mňa kričať, že som buzík a teploš. Ťahá mu na šesťdesiat, mal by sa hanbiť.“ Bývalý kouč Manchestru City bol taký rozrušený, že ani nemal chuť rozprávať o zápase. „Nezaujíma ma, čo sa bude o ňom písať. Tá nechutná bodka všetko znegovala. Išiel som za ním do šatne. Ospravedlnil sa, ale povedal som mu, že by sa mal hanbiť. V Anglicku by človeka, ako je on, nepustili ani na tréningové ihrisko.“

Sarriho vytočilo vylúčenie Mertensa

Sarri po stretnutí priznal, že v hektickom závere stratil zdravý úsudok. Vraj ho vytočilo vylúčene Driesa Mertensa po druhej žltej karte za filmovanie v súperovej šestnástke dve minúty pred vypršaním riadneho hracieho času. Domáci sa vtedy všemožne snažili o vyrovnanie na 1:1 a Belgičan to prehnal s teatrálnosťou.

„Takéto výmeny názorov sa pod stresom stávajú pri postrannej čiare. Zvyčajne sa to uzavrie podaním rúk. Výrok rozhodcu ma nahneval. Možno som na Manciniho vybehol, ale tým sa to malo skončiť. Bolo to prvé slovo, aké mi napadlo. Ja a homofób? To sa mi zdá prehnané. Trochu som to možno prehnal. Nechcel som nikoho diskriminovať. Ak som použil slová, ktoré niekoho urazili, napríklad komunitu homosexuálov, potom sa ospravedlňujem. Mancini ma nazval starcom, takže diskriminuje starších ľudí?“ zareagoval Sarri a k odmietnutému pardonu vo vzťahu k Mancinimu dodal: „Myslím si, že keď mu zajtra zavolám, prijme ho.“

V samotnom dueli Neapolčania premárnili niekoľko dobrých príležitostí a vypomstilo sa im to. Striedajúci Hamšík v 74. minúte pri zakladaní útoku na vlastnej polovici nepresne prihral, k lopte sa dostal Čiernohorec Stevan Jovetič, zhruba päť metrov pred šestnástkou napriahol a prekonal Pepeho Reinu. V nadstavenom čase spečatil víťazstvo z rýchleho protiútoku ďalší balkánsky legionár v drese hostí Adem Ljajič.

Výsledok utorňajšieho stretnutia štvrťfinále Talianskeho pohára – Coppa Italia
* hralo sa na jeden zápas

SSC Neapol – Inter Miláno 0:2 (0:0) – Inter postúpil do semifinále
Góly: 74. Jovetič, 90.+ Ljajič, ČK: 88. Mertens (Neapol) po 2. ŽK
Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 59. min.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. januára 2016

Odporúčané články