S DKV môže dopravca prejsť cez Slovinsko nonstop

Vďaka následnej úhrade slovinského mýta (PostPay) majú prepravcovia menej prestojov a dlhšiu lehotu splatnosti

BRATISLAVA 14. marca (WBN/PR) – DKV Euro Service, popredný európsky poskytovateľ služieb pre dopravcov, ponúka od februára možnosť platby mýta v Slovinsku v režime následnej úhrady (PostPay) ako alternatívu súčasného systému predplatného (PrePay) pre všetky vozidlá s celkovou hmotnosťou vyššou ako 3,5 tony. Vodiči tak ušetria čas, ktorý doteraz strácali pri dobíjaní palubných jednotiek, a zároveň firmy získajú výhodu dlhšej lehoty splatnosti.

Pre spätné vyúčtovanie mýta možno používať ako palubné jednotky, tak aj čipové karty DARS, vydané prevádzkovateľom mýtneho systému DARS. Užívatelia, ktorí už platia mýto v režime PrePay prostredníctvom palubnej jednotky, si ju môžu prepnúť do režimu PostPay na ľubovoľnej mýtnej stanici DARS alebo v Centre pre užívateľov mýtneho systému v slovinskej Ľubľane. Jediné, čo dopravca potrebuje, je predložiť palubnú jednotku spolu s kartou DKV. Kladný zostatok z režimu PrePay sa potom prevedie na užívateľský účet PostPay

Prevádzkovateľ mýtneho systému v súčasnosti nevydáva nové boxy (palubné jednotky). Užívatelia môžu platiť mýto v režime PostPay tiež kartou DARS, ktorá je alternatívou palubných jednotiek. Tieto čipové karty si dopravca vie obstarať na niektorej z mýtnych staníc, alebo objednať priamo na webovej stránke DARS. Karty DARS, ktoré sa už používajú v režime PrePay, sa dajú previesť do režimu PostPay pomocou karty DKV na ľubovoľnej stanici prevádzkovateľa mýtneho systému.

DKV Euro Service poskytuje služby až 120 tisícom zákazníkov
DKV Euro Service je jednou z vedúcich servisných spoločností v oblastiach logistiky a cestnej prepravy, ktorá už od roku 1934 ponúka profesionálom v doprave nespočetné množstvo služieb zameraných na optimalizáciu nákladov a efektívne riadenie vozových parkov na európskych cestách. Medzi ne patria napríklad bezhotovostné platby za produkty a služby u 60 000 obchodníkov so širokým portfóliom ponúkaných značiek, a tiež služby jednorazovej úhrady mýta alebo vratky dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane. DKV Euro Service je súčasťou DKV MOBILITY SERVICES Group. Skupina je zastúpená v 42 krajinách, zamestnáva vyše 700 pracovníkov po celej Európe a v roku 2015 dosiahla obrat 5,8 miliárd eur. V minulom roku bolo v obehu približne 2,5 milióna servisných kariet DKV a palubných jednotiek u viac ako 120 000 zákazníkov. V rovnakom roku bola karta DKV už po jedenásty krát za sebou vyhlásená „Najlepšou značkou“ v kategórii palivových a servisných kariet. Viac informácií o DKV nájdete tu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. marca 2016

Odporúčané články