Rybáriková postúpila do druhého kola štvorhry, Kližan nie

Vo štvrtok sa zo SR v debli ešte predstaví Dominika Cibulková.
MELBOURNE 21. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola štvorhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne, jej krajanovi Martinovi Kližanovi sa to nepodarilo. Vo štvrtok sa zo SR v debli ešte predstaví Dominika Cibulková.

Rybáriková, ktorá v stredu nedohrala 2. kolo dvojhry pre problémy s pravou achilovkou, triumfovala po boku Švajčiarky so slovenskými koreňmi Belindy Bencicovej nad domácimi držiteľkami voľnej karty Tammi Pattersonovou a Oliviou Rogowskou za 82 minút 6:4, 7:5. Kližan a Ukrajinec Sergij Stachovskij prehrali s jednotkami „pavúka“, Holanďanom Jeanom-Julienom Rojerom a Rumunom Horiom Tecauom, za 64 minút 5:7, 2:6. Cibulková s Belgičankou Kirsten Flipkensovou budú čeliť rumunskému tandemu Irina-Camelia Begová, Monica Niculescová nasadenému ako deviatemu.

Štvorhra mužov – 1. kolo:

Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-1) – Martin Kližan, Sergij Stachovskij (SR/Ukr.) 7:5, 6:2 za 64 minút

Štvorhra žien – 1. kolo:

Belinda Bencicová, Magdaléna Rybáriková (Švaj./SR) – Tammi Pattersonová, Olivia Rogowská (Aus.) 6:4, 7:5 za 82 minút

Zostávajúci štvrtkový program Slovákov:

Štvorhra žien – 1. kolo:

Dominika Cibulková, Kirsten Flipkensová (SR/Belg.) – Irina-Camelia Begová, Monica Niculescová (Rum.-9) / štvrtý zápas na dvorci č. 5 (začiatok približne po 6.45 h SEČ)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. januára 2016

Odporúčané články