Ropa zdražela, jej zásoby v USA sú na novom rekordnom maxime

Ceny zlata v stredu klesli. Darilo sa totiž aktívam, ktoré sa považujú za rizikovejšie, napríklad akcie.NEW YORK 31. marca (WebNoviny.sk) – Ceny ropy v stredu rástli. Väčšinu ziskov však počas dňa ropa stratila. Údaje Federálneho úradu pre energetiku (EIA) ukázali, že zásoby ropy v USA minulý týždeň stúpli o 2,3 mil. barelov na nové maximum 534,8 mil. barelov. Ide o siedmy týždeň za sebou, keď zásoby dosiahli rekordné maximum. Cena britskej ropy Brent posilnila o 12 centov na 39,26 USD za barel. Americká ropa zdražela o 4 centy na 38,32 USD za barel.

Ceny zlata v stredu klesli. Darilo sa totiž aktívam, ktoré sa považujú za rizikovejšie, napríklad akcie. Ich nárast sa začal počas predchádzajúceho dňa. Dôvodom je stanovisko šéfky americkej centrálnej banky Janet Yellenovej, podľa ktorej chce Federálny rezervný systém proaktívne odpovedať na to, že od decembra sa zhoršil výhľad hospodárskeho rastu globálnej ekonomiky.

To sa podpísalo aj pod to, že americká centrálna banka skôr tento mesiac nechala úrokové sadzby nezmenené. Spotová cena zlata do 18:48 GMT poklesla o 1,2 % na 1 227,14 USD za uncu. Ceny dodávok zlata na americkej komoditnej burze klesli o 8,90 USD na 1 228,60 USD za uncu.

(1 EUR = 1,1324 USD)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články