Rok po tragédii na Zochovej si študenti uctia pamiatku obetí, polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia (foto)

511418_01 676x451.jpg

3.10.2023 (SITA.sk) – V pondelok uplynie rok od tragédie na Zochovej ulici v Bratislave, pri ktorej opitý vodič zabil päť mladých ľudí na autobusovej zastávke.

Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, presne rok po tejto tragédii organizujú študenti Univerzity Komenského, Slovenskej technickej univerzity a Vysokej školy múzických umení pietne podujatie, ktorým si uctia pamiatku obetí.

Vodiči pozor

V súvislosti so spomienkovým podujatím polícia upozorňuje vodičov na pondelkové dopravné obmedzenie na Staromestskej ulici v Bratislave. Ako informuje bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, z dôvodu pietnej spomienky na tragickú dopravnú nehodu na Zochovej, ktorá sa stala 2. októbra 2022, uzatvoria dnes od 19:00 na niekoľko minút Staromestskú ulicu v smere od centra do Petržalky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výročie tragickej nehody na Zochovej (fotografie)

„Predpokladaný čas dopravného obmedzenia bude trvať niekoľko desiatok minúť, počas ktorých nebude možný prejazd vozidiel od Hodžovho námestia v smere do Petržalky,“ uviedol hovorca.

Polícia upozorňuje tiež na dopravné obmedzenia na priľahlých uliciach v okolí Staromestskej, najmä Pilárikovej ulice. Odklon premávky budú usmerňovať policajti, vodičov vyzývajú, aby sa v prípade možnosti tomuto úseku vyhli, respektíve využili na prejazd alternatívnu trasu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minúta ticha aj krátke vystúpenie

Obete tragickej nehody si uctia minútou ticha a tanečným vystúpením, po ktorom bude nasledovať krátke hudobné vystúpenie pred budovou Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU. V koncertnej sieni dvorany VŠMU už bude nasledovať program zostavený z diel klasickej hudby v interpretácii študentov a študentiek VŠMU.

Vysokoškolskí študenti si uctia pamiatku obetí nehody na Zochovej pietnym koncertom. „Ešte pred ním sa na chvíľu symbolicky zastaví život i doprava na Staromestskej ulici pod „študentskou“ zastávkou Zochova,“ uvádzajú organizátori podujatia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto narazilo do ľudí na zastávke Zochova v Bratislave (fotografie)

Viac k témam: bratislavský policajný hovorca, Dopravné obmedzenia, Minúta ticha, pietny akt, Spomienka, Tragédia, Tragická nehoda na zastávke Zochova v Bratislave
Zdroj: SITA.sk – Rok po tragédii na Zochovej si študenti uctia pamiatku obetí, polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

2. októbra 2023

Odporúčané články