Roger Federer sa zranil, keď pripravoval dcérkam kúpeľ

Švajčiarsky tenista je vzorom stability výkonnosti a zároveň tenisovej dlhovekosti.KEY BISCAYNE 25. marca (WebNoviny.sk) – Bizarne vyznieva dôvod dvojmesačnej hernej pauzy švajčiarskeho tenistu Rogera Federera. Dlhoročný velikán svetového tenisu si poranil ľavé koleno, keď pripravoval kúpeľ svojím dcérkam – dvojičkám.

Výsledkom puknutia bola operácia

Po obyčajnom pohybe začul puknutie. Výsledkom bola operácia, keď mu museli napraviť poškodenú chrupavku. „Bol to jednoduchý pohyb, možno som takých urobil za svoj život milión. Ani som nad tým príliš nerozmýšľal, keď sa to stalo,“ prezradil Federer pred svojím návratom na kurty na turnaji v Miami na Floride. Koleno mu však napuchlo a o pár dní musel na artroskopický zákrok, vôbec prvý v dlhoročnej úspešnej kariére. Dvanásť dní si 17-ročný grandslamový šampión pri chôdzi pomáhal barlami, bez obmedzení trénoval v ostatných deviatich dňoch.

Tridsaťštyriročný Švajčiar je vzorom stability výkonnosti a zároveň tenisovej dlhovekosti. V Miami sa predstaví už po šestnásty raz. Súperom Federera v 2. kole (v prvom kole mal ako nasadená trojka voľný žreb) bude nebezpečný Argentínčan Juan Martín Del Potro, ktorý ho zdolal vo finále US Open 2009.

Del Potro tiež stál pre zranenie

Aj takmer dvojmetrový Del Potro je v procese návratu na súťažné dvorce, aj keď o čosi ďalej ako Federer. Prvý zápas po 11-mesačnej pauze po zranení zápästia odohral iba nedávno na turnaji v Delray Beach. Postúpil až do semifinále, ale neskôr v Indian Wells ako nenasadený skončil v 2. kole na rakete Čecha Tomáša Berdycha. „Jeho zranenie bolo oveľa zložitejšie ako to moje. Som rád, že sa nevzdal a vrátil na profesionálny okruh,“ povedal Federer o Del Potrovi. Na margo svojich ambícií v Miami uviedol:

„Nemám vysoké očakávania. Chcem iba zistiť, ako som na tom herne po tomto výpadku. Som však veľmi rád, že som naspäť v zápasovom dianí. Nečakal som, že sa zapojím už v Miami,“ uviedol Federer. Krátko sa vyjadril aj k aktuálnej horúcej téme, ktorá rozdeľuje mužský a ženský tenis. Majú mať hráči a hráčky na turnajoch rovnaké prémie? „Som rád, že tenis vyprodukoval mnoho špičkových športovkýň, ktoré patria medzi najlepšie na svete. Rovnaké prémie pre obe pohlavia je dobrá vec,“ skonštatoval bazilejský rodák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016

Odporúčané články