Rodiny diplomatov a vojakov USA musia opustiť juh Turecka

Rozhodnutie prichádza pred plánovanou cestou tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana do Washingtonu, kde sa 31. marca začne 4. summit o jadrovej bezpečnosti.

Washington 29. marca (WebNoviny.sk) – Americké ministerstvá zahraničných vecí a obrany (Pentagón) nariadili dnes rodinám svojich zamestnancov, aby z bezpečnostných dôvodov opustili juh Turecka. Informovala o tom agentúra AP.

Obe ministerstvá nariadili príbuzným pracovníkov konzulátu v meste Adana, vojenskej leteckej základne v Incirliku a v dvoch ďalších mestách, aby svoje pôsobiská bezodkladne opustili. Keďže ide o takzvaný „odchod na príkaz“, náklady spojené s presťahovaním uhradia príslušné ministerstvá.

Rozhodnutie oboch ministerstiev prišlo v čase zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie v celom Turecku, s ktorou súvisí aj varovanie amerických občanov cestujúcich do Turecka pred zvýšenou hrozbou teroristických útokov.
Rozhodnutie zároveň prichádza pred plánovanou cestou tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana do Washingtonu, kde sa 31. marca začne 4. summit o jadrovej bezpečnosti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články