Rocker Jozef Planý vydal v rámci projektu Edgar nové EP s názvom Odkaz

357066_dsc05191b 640x420.jpg

BRATISLAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Slovenský hudobník Jozef Planý v utorok v rámci svojho rockového projektu Edgar vydal nové EP Odkaz. Nahrávka pozostáva z troch skladieb – Ego, Odpoveď znie a No prepáč.

Odporúčame:
Rocker Jozef Planý pripravuje EP Odkaz s troma skladbami

Na všetkých spolupracoval s gitaristom z kapely Lesná zmes Petrom Pečkom a štúdiom TC Lemons. „Tieto piesne vznikli asi dva roky dozadu, no neboli ešte nikde publikované. S Petrom sme si hovorili, že by bolo fajn ich nejakým spôsobom zachytiť, tak sme ich nahrali. O mixáž, mastering a obal albumu sa následne postarali v štúdiu TC Lemons,“ dodal hudobník.

Piesne vznikli spontánne

Trojica piesní vznikla podľa jeho slov celkom spontánne. „Moja tvorba je vždy o tom, čo mi momentálne napadne. Neviem skladby vyrábať – aj keď som sa o to párkrát pokúsil, nikdy mi to nešlo. Keď, naopak, príde nápad, tak už od prvej chvíle cítim, že to je ono, pracujem s tým motívom ďalej a ani sa nenazdám a skladba je na svete. Tak to bolo aj pri týchto troch,“ priznal 39-ročný rodák z Liptovskej Osady, ktorý sa v nových skladbách zamýšľa predovšetkým nad životom a ľudským bytím.

„Pieseň Ego nie je asi treba zvlášť predstavovať. Je to o tom našom osobnom diablikovi, ktorý dokáže v živote narobiť paseku, ale keď sa s ním človek naučí komunikovať a fungovať, tak sa stáva pomocníkom a nám sa potom ľahšie kráča životom. Pieseň Odpoveď znie hovorí zas o tom, že pokiaľ človek hľadá odpoveď niekde mimo seba, tak tá nikdy nepríde – aj keď sa možno niekedy zdá, že prichádza, je to väčšinou blud, pretože odpovede jednoznačne prichádzajú zvnútra a narodili sme sa na to, aby sme sa to naučili rozlišovať a čítať. A tretia, No prepáč, je zas taká zaujímavá, sarkastická pieseň. Povedal by som, že je o štandardnom vývoji vzťahu. Každý vzťah si totiž, podľa mňa, prejde aj kritickými štádiami – neexistuje vzťah, v ktorom by sa dvojica nikdy nepohádala alebo neprešla nejakým ťažším, konfliktnejším obdobím. Taký vzťah sa nemá ako rozvinúť a posunúť ďalej a tak či tak sa napokon rozpadne,“ poznamenal Planý, ktorý k poslednej z menovaných piesní zverejnil v uplynulých dňoch i lyric video na YouTube.

Hudbe sa venuje vyše 25 rokov

Talentovaný rocker sa venuje hudbe už vyše 25 rokov. Od roku 1999 bol lídrom kapely Lesná zmes. V roku 2015 založil hudobný projekt Edgar, v rámci ktorého sa naplno realizuje i v súčasnosti. Na konte má zatiaľ debutový album Priestor pre dušu (2016), na ktorom sa objavili skladby ako Pripravený, Ruku na to, Paráda či cover populárnej piesne kapely Team Držím ti miesto (1990).

 

Viac k témam: Edgar, hudba, Jozef Planý
Zdroj: Webnoviny.sk – Rocker Jozef Planý vydal v rámci projektu Edgar nové EP s názvom Odkaz © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2017

Odporúčané články