Remišová ďakuje ľuďom, že si zvolili demokratickú revolúciu

356095_remisova 640x420.jpg

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Líderka OĽaNO Veronika Remišová zo srdca ďakuje ľuďom za výsledok vo voľbách. „S veľkou pokorou prijímame dôveru ľudí. Noví župani za naše hnutie, Erika Jurinová v Žilinskom kraji a Jozef Viskupič v Trnavskom kraji sa budú kraju venovať naplno a vzdajú sa preto svojho mandátu v parlamente. Sú to čestní ľudia, majú víziu a program, ktorý budú plniť. Takisto veríme, že Rastislav Trnka, ktorého sme podporili v Košickom kraji prinesie konečne zmenu a slušnosť. Čerstvý vzduch do regiónov prinesú aj ostatní noví župani, ktorých naša koalícia podporila – Juraj Droba v Bratislavskom kraji, Milan Majerský v Prešovskom kraji a Ján Lunter v Banskobystrickom kraji,“ povedala Remišová pre agentúru SITA.

Remišová však priznáva, že nie je to iba zásluha OĽaNO. Za podporu sa chce preto poďakovať koaličným partnerom, s ktorými vytvorili protikorupčnú alternatívu, a hlavne stovkám ľudí, ktorí v predvolebnej kampani pomáhali.

„Tieto voľby ukázali, že ako hnutie OĽaNO máme v regiónoch priaznivcov, ktorí poznajú problémy svojho kraja, sú zapálení pre dobrú vec a voliči im dôverujú. Erika Jurinová v Žilinskom kraji porazila podpredsedu Smeru Juraja Blanára napriek tomu, že ho tesne pred voľbami prišiel osobne do Žiliny podporiť premiér Robert Fico. Jozef Viskupič porazil súčasného župana. Obaja vyhrali s náskokom viac ako 12 percent,“ upozornila.

Odporúčame:
Online: Slováci rozhodli o županoch, niektoré volebné miestnosti zostali otvorené aj po 22:00

Ľudia v týchto voľbách si podľa Remišovej zvolili demokratickú revolúciu proti spôsobu spravovania krajiny, ktorý tu vládol doteraz. „Veľkú časť voličov sme presvedčili o tom, že budeme čestne a energicky riešiť problémy našich regiónov. Tieto voľby nám dávajú nádej, že ak budeme tvrdo pracovať, podarí sa nám poraziť Smer aj v parlamentných voľbách o dva roky,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Župné voľby do VÚC 2017

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Veronika Remišová, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Remišová ďakuje ľuďom, že si zvolili demokratickú revolúciu © SITA Všetky práva vyhradené.

5. novembra 2017

Odporúčané články