Reakcie osobností na úmrtie Davida Bowieho

Sociálne siete zaplavili reakcie osobností z celého sveta. BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – V pondelok svet šokovala správa o úmrtí anglického speváka a hudobníka Davida Bowieho vo veku 69 rokov. Sociálne siete následne zaplavili reakcie osobností z celého sveta. Agentúra SITA prináša výber z nich.

Odporúčame:

Zomrela britská hudobná legenda David Bowie (†69)

„Som smutný a veľmi ma to mrzí, no musím povedať, že je to pravda. Budem istý čas offline,“ napísal Bowieho syn, anglický filmár Duncan Jones, k fotografii s otcom.

„Som veľmi smutný zo správ o smrti Davida Bowieho, no prostredníctvom svojej hudby bude žiť navždy. Prosím, mohli by všetky rádiá na svete dnes hrať len hudbu Davida Bowieho – myslím, že mu to svet dlží,“ anglický herec a stand-up komik Eddie Izzard.

„Práve som stratil hrdinu. RIP David Bowie,“ anglický herec a filmár Ricky Gervais.

„David Bowie bol jednou z mojich najdôležitejších inšpirácií, bol nebojácny, kreatívny, dal nám dosť zázrakov na celý život,“ americký rapper Kanye West.

„Som zničená! Tento úžasný umelec zmenil môj život! Prvý koncert, na ktorom som bola v Detroite! R.I.P. Talentovaný. Jedinečný. Génius. Trendsetter. Muž, ktorý spadol na Zem. Tvoj duch bude žiť navždy!“ americká speváčka Madonna, ktorá zverejnila aj spoločnú fotku s Bowiem.

„Bože. David Bowie. Jeden z velikánov. Ďakujem,“ napísala americká filmárka Ava DuVernay a priložila úryvok z textu Bowieho piesne Changes.

„Dúfam, že tie správy o Davidovi Bowiem nie sú pravdivé,“ americký hudobník Travis Barker.

„Šokujúca, príšerná správa. RIP David Bowie,“ britský novinár a televízna osobnosť Piers Morgan.

„Odpočívaj v pokoji David Bowie… Vesmírny cestovateľ, nositeľ snov, spevák piesní… Som nesmierne rada, že si tu bol, a budem ťa ďalej počúvať, ako vždy…“ americká hudobníčka Regina Spektor.

„Vždy pôsobil akoby nebol z tejto planéty. Teraz z nej odišiel. Ohýbal pravidlá, prekračoval hranice rodu, žánrov i našich myslí. RIP David Bowie. Jedinečný,“ americký herec a spevák Josh Groban.

„Počas dospievania som počúval a sledoval popového génia Davida Bowieho. Bol majstrom znovuobjavovania, ktorý to vždy robil správne. Je to nesmierna strata,“ britský premiér David Cameron.

„B O W I E N A V Ž D Y,“ napísal na Twitter Fred Durst a priložil Bowieho najnovší videoklip Lazarus.

„Ľudia sa ma vždy pýtali, s akým hercom by som najviac chcel pracovať, a ja som vždy odpovedal, že s Davidom Bowiem. Mrzí ma, že už nebudem mať šancu. RIP,“ napísal americký herec Joe Manganiello na adresu speváka a hudobníka, ktorý sa ako herec predstavil napríklad vo filmoch ako Muž, ktorý spadol na Zem (1976), Veselé Vianoce, pán Lawrence (1983), Twin Peaks (1992), Basquiat (1996), Zoolander (2001) či Dokonalý trik (2006).

„Som veľmi smutný… David Bowie bol a vždy bude umením, ktoré bude žiť navždy…“ americký herec Wilmer Valderrama.

„Hlboko zarmútený. Stratili sme jedného z najväčších umelcov, čo kedy žili. Moja láska ku všetkému, čo si vytvoril, je nesmierna. RIP David Bowie,“ americký herec Logan Lerman.

„NIE NIE NIE! Nie David Bowie! Nie! Hrdina, láskavý, zábavný, úžasný, prelomová legenda. Nie! Nie David Bowie! Nie!“ americká herečka Pauley Perrette.

„Nikdy som si nepredstavoval svet bez neho. Vystúpil do kozmu, z ktorého prišiel. Zbohom, David Bowie,“ americký herec a DJ Elijah Wood.

„Odpočívaj v pokoji, otec nás všetkých čudákov. Smutný deň,“ americký herec Mark Ruffalo.

„David Bowie bol skutočný novátor, skutočný tvorca. Nech odpočíva v pokoji,“ americký spevák, rapper a producent Pharrell Williams.

„Zarmútila ma správa, že David Bowie prehral boj s rakovinou – jeho hudba bola pre mnohých inšpiráciou,“ britský astronaut Tim Peake.

„Nesmrteľný, neuveriteľný gentleman a hrdina,“ anglická skupina Massive Attack.

„Takmer ma rozplakala náhla správa o odchode Davida Bowieho,“ britský hudobník Billy Idol.

„Slová to nedokážu vyjadriť: RIP David Bowie,“ anglický skladateľ a hudobník Brian Eno.

„Budeš nám veľmi chýbať, David Bowie. Bowieho Changes a piesne o Ziggyho príbehu ma veľmi ovplyvnili,“ americký hudobník Gene Simmons.

„Bowie existoval, aby sme sa všetci my čudáci naučili, že zvláštnosť je vzácna vec. Navždy zmenil svet,“ mexický filmár Guillermo del Toro.

„Celý svet dnes stratil jedného z velikánov. David Bowie bude žiť navždy,“ americká skupina Imagine Dragons.

„Miloval som, ako Bowie provokoval ľudské rodové stereotypy a to, akým outsiderom skutočne bol. Neuveriteľne predbehol svoju dobu,“ americký spevák Adam Lambert.

„Odpočívaj v pokoji David,“ americká kapela Foo Fighters.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. januára 2016

Odporúčané články