Rashford upútal už v piatich, za 10 minút strelil 12 gólov

Štyri góly v dvoch zápasoch za slávny anglický futbalový klub Manchester United – takto vyzerá vizitka mladíka Marcusa Rashforda.MANCHESTER 1. marca (WebNoviny.sk) – Štyri góly vo dvoch zápasoch za slávny anglický futbalový klub Manchester United – takto rozprávkovo momentálne vyzerá strelecká vizitka 18-ročného tínedžera Marcusa Rashforda (nar. 31. októbra 1997).

Dvanásť minút v priebehu druhého polčasu minulotýždňového odvetného stretnutia Európskej ligy proti dánskemu klubu FC Midtjylland (5:1) zmenili anglickému mladíkovi svet. Jeho gólové „dvojbalenie“ odvrátilo možnú blamáž v podobe vypadnutia anglického velikána z európskeho pohára číslo dva. Okamžite sa stal miláčikom tribún na Old Trafforde.

Video: Rashford sa predstavil dvoma gólmi v Európskej lige…

Na svoju premiéru s rovnakým úspechom nadviazal aj v nedeľňajšom ligovom stretnutí proti Arsenalu Londýn (3:2). Opäť dvakrát skóroval a pridal aj jednu asistenciu. Mládežnícky tréner z manchesterského tímu Fletcher Moss Rangers Mark Gaynord označil hráča za výnimočné dieťa. Rashforda piplal od piatich rokov a pozná ho dokonale. Mimochodom, ide o klub, v ktorom v mladosti brúsili aj iné anglické futbalové diamanty – Wesa Browna, Dannyho Welbecka či Tylera Blacketta.

„Pamätám si, ako sme raz išli na turnaj malých žiačikov. Vzal som ho tam so sebou. Za desať minút stihol streliť 12 gólov. Nakoniec sme vyhrali 20:0. Už vtedy mal v sebe niečo zvláštne. Bol to prirodzený futbalový talent so správnym prístupom. Bol vzorom aj pre ďalších spoluhráčov,“ vyhlásil pre BBC Sport Mark Gaynord. „Tréneri našich súperov doslova slintali. Každý nám ho závidel a všetci ho túžili mať vo svojom tíme. Marcus vždy vyčnieval nad ostatnými. Okrem futbalu robil aj modelingové fotenie,“ doplnil Gaynord. Toho neprekvapilo, keď sa časom ozval slávny Manchester United.

Video: … a dvoma gólmi sa zaskvel v Premier League

„Bolo pre mňa potešením sledovať jeho progres týždeň čo týždeň, jedno ročné obdobie za druhým. Po štyroch rokoch, keď mal deväť rokov, nadišiel čas, aby prešiel pod krídla United. Neprekvapilo ma to. V našom tíme bol veľmi dobrý a ešte viac sa zlepšil, akonáhle prešiel do ManUtd. Na ihrisku bol nedotknuteľný. Bol ako Lionel Messi v minifutbale chlapcov do 10 rokov,“ potvrdil Gaynord, ktorý ako jeden z mála drží stranu svojmu trénerskému kolegovi z Manchestru United Louisovi van Gaalovi. Dôvodom je práve to, že dáva príležitosť mladíkom ako Marcus Rashford.

„Ak sa klub bude držať Van Gaala a Ryana Giggsa, budeme mať skvelé mužstvo plné našich mladíkov. Nebudeme musieť míňať každé leto 60 miliónov libier za nejakú európsku alebo svetovú hviezdu. Rovno si len posunieme cez prah ´áčka´ mladého hráča z vlastnej akadémie. Máme množstvo talentovaných odchovancov, ktorí sa môžu dostať až do anglickej reprezentácie a vyhrať s ňou majstrovstvá sveta. Sú ako slávny Ročník ´92,“ skonštatoval na koniec Mark Gaynord.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2016

Odporúčané články