Rakúsky Burgenland ukončuje lockdown. Otvára bežné obchody, ale reštaurácie zostávajú zatvorené

461076_koronavirus rakusko 676x377.jpg

19.4.2021 (Webnoviny.sk) – Spolková krajina Burgenland na východe Rakúska ukončuje lockdown. Od pondelka sú otvorené školy, kaderníctva a bežné obchody. Krajina postupuje podľa plánu, ktorý ohlásil minulý týždeň miestny hajtman Peter Doskozil.

Viac o téme: Koronavírus

Opäť sú dostupné služby, ktoré si vyžadujú bezprostredný osobný kontakt, navštíviť možno aj múzeá a knižnice. Reštaurácie zatiaľ zostávajú zatvorené.

Ukončenie lockdownu minulý týždeň Burgenlandu odobrila aj centrálna vláda vo Viedni, hoci počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti v spolkovej krajine v tom čase dosiahol nový rekord.

Minister zdravotníctva Werner Kogler poukázal na klesajúci počet nových infekcií, čo sa podľa neho prejaví aj na menšej vyťaženosti jednotiek intenzívnej starostlivosti. Lockdown aktuálne platí v dvoch spolkových krajinách, vo Viedni a Dolnom Rakúsku.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúsky Burgenland ukončuje lockdown. Otvára bežné obchody, ale reštaurácie zostávajú zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2021

Odporúčané články