Prvú etapu Rely Dakar zrušili, proti je počasie

Celé štartové pole sa premiestni do Villa Carlos Paz po bezpečných trasách.

ROSARIO 3. januára (WebNoviny.sk) – Nedeľňajšia úvodná etapa 38. ročníka motoristických vytrvalostných pretekov Rely Dakar sa neuskutoční pre nepriaznivé počasie. Pre oficiálnu stránku podujatia to potvrdil jeho riaditeľ Étienne Lavigne. V okolí argentínskeho Rosaria husto pršalo a helikoptéry, ktoré mali pozdĺž meraného úseku monitorovať súťažiacich, nemohli vzlietnuť. Celé štartové pole sa premiestni do Villa Carlos Paz po bezpečných trasách. Motocykle a štvorkolky pôjdu v konvoji, automobily po svojom a kamióny po trati vyhradenej pre sprievodné vozidlá.

Na Rely Dakar reprezentuje Slovensko dvojica motocyklistov Štefan Svitko a Ivan Jakeš, ktorí obsadili v sobotňajšom 11-kilometrovom prológu 9., resp. 19. miesto. SR má zastúpenie aj v kategórii kamiónov, členom českého trojčlenného tímu Bonver Dakar Project (č. 513) vo vozidle Tatra je mechanik Jaroslav Miškolci, mechanikom v kamióne Man v inom českom zoskupení Offroadsport (č. 554) je Marek Sýkora.

Nedeľňajšia prvá etapa mala viesť z Rosaria do Villa Carlos Paz s meranými úsekmi 227 km pre motocykle a štvorkolky a 258 km pre automobily a kamióny. Pondelková druhá etapa prevedie jazdcov a posádky z Villa Carlos Paz do Termasu de Río Hondo (meraný úsek: motocykle a štvorkolky 450 km, automobily a kamióny 521 km).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2016

Odporúčané články