Pripravujú remake snímky Nedotknuteľní

O hlavných úlohách v novom spracovaní životopisnej dramédie údajne rokujú Bryan Cranston a Kevin Hart.BRATISLAVA 31. marca (WebNoviny.k) – Americká filmová spoločnosť Weinstein Company pripravuje remake úspešnej francúzskej snímky Nedotknuteľní (2011). Scenára nového spracovania životopisnej dramédie sa ujal Paul Feig. Podľa portálu Deadline, ktorý o chystanom projekte informoval, by mala Weinstein Company onedlho ohlásiť aj meno režiséra. Ako tiež portál uviedol, o stvárnení hlavných postáv údajne rokujú americkí herci Bryan Cranston a Kevin Hart.

Snímka Nedotknuteľní inšpirovaná skutočnými udalosťami priniesla príbeh o priateľstve medzi ochrnutým aristokratom Phillippom a jeho opatrovateľom Drissom, mladým mužom z chudobnej parížskej štvrte. Driss, ktorého nedávno prepustili z väzenia, chce pôvodne získať iba potvrdenie o hľadaní práce, no nečakane sa stane Phillippovou pravou rukou.

Úspešná dramédia si získala pozitívne ohlasy kritiky a vyslúžila si nominácie na Zlatý glóbus a cenu BAFTA či celkovo deväť nominácií na ceny Cézar vrátane tých pre oboch hercov. V roku 2012 si tvorcovia snímky odniesli Zlatého leva pre najlepší zahraničný film. V pôvodnom filme sa v hlavných úlohách predstavili François Cluzet (Philippe) a Omar Sy (Driss), pričom druhý menovaný svoju nomináciu na Cézara napokon na víťazstvo aj premenil.

Informácie pochádzajú z webstránky deadline.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

31. marca 2016

Odporúčané články