Primátorom Zlatých Moraviec sa stal kandidát Smeru

Doplňujúce voľby sa konali preto, že bývalej primátorke Serafíne Ostrihoňovej zanikol mandát 13. októbra 2015. Krajský súd v Nitre ju odsúdil za prečin podvodu v spolupáchateľstve spolu s miestnym podnikateľom Viliamom Ondrejkom.NITRA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Primátorské voľby v Zlatých Moravciach v sobotu vyhral kandidát Smeru-SD Dušan Husár. Svoj hlas mu odovzdalo 1 549 voličov. O priazeň Zlatomoravčanov sa uchádzalo osem kandidátov, z toho päť nezávislých a traja stranícki. Ako agentúru SITA informovala zapisovateľka volebnej komisie Miroslava Kováčová, volebná účasť dosiahla 46,70 percenta.

Na druhom mieste skončila viceprimátorka Marta Balážová s počtom hlasov 1 023. Podnikateľ Jozef Martinec získal 1 012 hlasov, právnik Michal Cimmermann 634 hlasov, mestská poslankyňa Klaudia Ivanovičová 270 hlasov, kandidát strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Štefan Jurík 218 hlasov, mestská poslankyňa Ivona Vicianová (KDH) 146 hlasov a na poslednom mieste skončil bývalý primátor Peter Lednár, ktorému odovzdalo hlas 53 voličov.

Odporúčame:

Nové voľby do samosprávnych orgánov sa konajú v 14 obciach

Riaditeľ Strednej odbornej školy technickej v Zlatých Moravciach a dlhoročný mestský poslanec Dušan Husár je nestraník, vo voľbách ho podporil Smer-SD. Pred voľbami pre agentúru SITA povedal, že ako primátor by chcel transformovať mestskú nemocnicu na spoločnosť so súkromným kapitálom. Zachovať chce zdravotnú starostlivosť a budovy dať do prenájmu budúcemu prípadnému investorovi, no ponechať ich v majetku mesta. Ďalej chce zabezpečiť, aby sa školné v materských školách použilo pre škôlky na edukačné účely, napríklad na nákup pomôcok.

V oblasti mestských podnikov chce Husár dôsledne dohliadať na to, aby sa im darilo vytvárať v rámci podnikateľskej činnosti zisk, ktorý by sa dal následne využiť na rozvoj týchto podnikov. Okrem toho by si chcel urobiť prieskum záujmu o učiteľské byty a v prípade záujmu postaviť bytovku pre učiteľov. V oblasti nezamestnanosti očakáva, že o Zlaté Moravce prejavia záujem noví investori v súvislosti s investíciou automobilky Jaguar Land Rover v Nitre.

Doplňujúce voľby sa konali preto, že bývalej primátorke Serafíne Ostrihoňovej zanikol mandát 13. októbra 2015. Krajský súd v Nitre ju odsúdil za prečin podvodu v spolupáchateľstve spolu s miestnym podnikateľom Viliamom Ondrejkom. Obaja dostali dvojročnú podmienku so skúšobným odkladom na dva roky. Kauza sa týka neoprávneného vydržania pozemkov v priemyselnom parku v prospech mesta Zlaté Moravce v roku 2007.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. apríla 2016

Odporúčané články