Príbuzní šiestich členov posádky letu MH17 žalujú aerolínie

Príbuzní uviedli, že spoločnosť Malaysia Airlines z nedbalosti vyslala a uskutočnila let nad oblasťou známou tým, že tam prebieha ozbrojený konflikt.Kuala Lumpur 2. júna (WebNoviny.sk) – Príbuzní šiestich členov posádky letu MH17, ktorý pred dvoma rokmi havaroval na východe Ukrajiny, podali vo štvrtok civilnú žalobu na spoločnosť Malaysia Airlines. Oznámil to právnik príbuzných.

Žaloba za nedbalosť a porušenie zmluvy proti národnej leteckej spoločnosti Malajzie bola podaná na súde v hlavnom meste Kuala Lumpur, informovala tlačová agentúra DPA. Príbuzní uviedli, že spoločnosť Malaysia Airlines „z nedbalosti vyslala a uskutočnila let nad oblasťou známou tým, že tam prebieha ozbrojený konflikt“.

Odporúčame:

Let MH17 bol zostrelený ruským zariadením, tvrdia Briti

Let MH17 z Amsterdamu do Kuala Lumpuru zostrelila 17. júla 2014 raketa vo vzdušnom priestore nad východoukrajinskou Doneckou oblasťou a zahynulo všetkých 298 ľudí na palube. V lietadle sa viezlo 15 členov posádky.

Pred dvoma týždňami príbuzní 33 obetí tohto letu z Austrálie, Nového Zélandu a Malajzie podali žalobu proti Rusku a ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi na Európskom súde pre ľudské práva (ESĽP).

Aerolínie Malaysia Airlines čelia aj žalobám príbuzných obetí letu MH370 smerujúceho do Pekingu, ktorý 8. marca 2014 zmizol takmer hodinu po štarte z medzinárodného letiska v Kuala Lumpure.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články