Príbeh bubliniek od Schweppes

356961_bh04 640x420.jpg

BRATISLAVA 30. októbra 2017 (WBN/PR) – Vedeli ste, že prvým nealkoholickým drinkom bol ten od Schweppes? V roku 1783 Jacob Schweppe vynašiel spôsob, ako zachytiť a zakonzervovať bublinky vo fľaši a zožal okamžitý úspech.

Tak ako dnes, aj v minulosti ľudia verili, že potraviny majú rôzne ozdravné účinky. Aj keď sýtená voda bola v tej dobe považovaná za veľmi netradičný nápoj, vďaka svojim pozitívnym účinkom sa stala hitom. Aj samotní lekári považovali bublinkový nápoj za liečivý a účinný voči viacerým chorobám. A tak nenechal úspech na seba dlho čakať. Už v roku 1836 sa Schweppes stal oficiálnym dodávateľom kráľa Viliama IV. O pár rokov neskôr svoju klientelu rozšíril o britskú kráľovskú rodinu, Vojvodkyňu z Kentu a princeznú Viktóriu.

Popularita Schweppes rýchlo rástla, a tak sa nápoj postupne rozširoval do celého sveta. V roku 1851 sa stal oficiálnym nápojom Svetovej výstavy v Crystal Palace v Londýne, kde sa predalo vyše milióna fliaš. Vďaka jeho úspechu sa Schweppes rozhodol pre vylepšenie v podobe nových príchutí. Indian Tonic Water a Ginger, ako poznáte dnes, vznikli už v roku 1870. Unikátna chuť je inšpirovaná britskou koloniálnou praxou, keď sa chinín používal ako protijed pri nakazení maláriou. Keďže chinín dodáva nápoju horkú chuť, anglickí kolonialisti v Indii ho miešali s ginom a limetou. Po návrate domov na svoj zvyk nezanevreli a tento koktail sa stal veľmi obľúbeným vo všetkých kútoch Spojeného kráľovstva a postupom času aj celého sveta.

Značka Schweppes si naďalej svojich konzumentov získavala vďaka sofistikovaným a štýlovým reklamám, objavovaním nových príchutí a neskôr aj vďaka úspešným kampaniam. Tak sa Schweppes stal originálnym a prémiovým nápojom s dlhoročným dedičstvom, ktorý šumí od otvorenia až po moment, keď ho vypijete.

Viac na www.schweppes.sk.

Viac k témam: Schweppes
Zdroj: Webnoviny.sk – Príbeh bubliniek od Schweppes © SITA Všetky práva vyhradené.

30. októbra 2017

Odporúčané články