Pri samovražednom útoku zahynulo 13 afganských brancov

K výbuchu došlo po tom, ako do autobusu narazil samovražedný útočník na motocykli naloženom výbušninami.Kábul 11. apríla (WebNoviny.sk) – Najmenej 13 brancov zahynulo v pondelok pri výbuchu nálože odpálenej samovražedným atentátnikom vo východoafganskom meste Džalálábád, ktoré leží približne 120 kilometrov východne od afganskej metropoly Kábul. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na hovorcu miestnej polície.

Ďalších 38 ľudí utrpelo pri výbuchu zranenia, pričom väčšina z nich je v kritickom stave. Všetky obete pondelkového útoku sú branci, ktorí sedeli v autobuse prechádzajúcom okrajovou štvrťou Džalálábádu – hlavného mesta provincie Nangarhár.

Podľa šéfa provinčnej rady Nangarháru Alího Hazráta došlo k výbuchu po tom, ako do autobusu narazil samovražedný útočník na motocykli naloženom výbušninami.

K zodpovednosti za dnešný útok sa zatiaľ nikto neprihlásil. V Džalálábáde sú samovražedné bombové útoky takmer na dennom poriadku, pretože provincia Nangarhár je baštou viacerých protivládnych militantných skupín.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. apríla 2016

Odporúčané články