Pri Piešťanoch hľadajú väzňa Behana utekajúceho od júla

Polícia pri pátraní v obci Ostrov využíva aj vrtuľník.

PIEŠŤANY 24. septembra (WebNoviny.sk) – Polícia od nočných hodín pátra v obci Ostrov pri Piešťanoch a okolí po Ľubomírovi Behanovi, ktorý začiatkom júla utiekol z výkonu trestu odňatia slobody v leopoldovskej väznici. Polícia pri pátraní využíva aj vrtuľník ministerstva vnútra, pátranie pokračuje aj popoludní. Agentúru SITA o tom informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. V Ostrove, v susedstve Piešťan, žije najbližšia Behanova rodina.

24-ročný Ľubomír Behan si svoj trest odpykával v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Utiekol 2. júna počas prác na oprave strelnice v tesnom susedstve ústavu. V deň úteku ho hľadali desiatky policajtov, psovodov so psami aj policajný vrtuľník. Odvtedy polícia preverovala rôzne operatívne informácie o jeho možnom pohybe.

V súvislosti s útekom Ľubomíra Behana začala polícia ešte v júli trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a porušovanie dozornej služby. Trojica dlhoročných dozorcov vzápätí po úteku väzňa prišla o prácu, podľa generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže Milana Ivana neboli na svojich miestach a neplnili si svoje povinnosti. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská útek väzňa označila za zlyhanie jednotlivcov, nešlo podľa jej vyjadrenia o systémovú chybu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

24. septembra 2016

Odporúčané články