Prezident Číny zagratuloval Bidenovi k víťazstvu vo voľbách, očakáva ozdravenie vzájomných vzťahov

452660_china_xi_63056 a1d4e9b4591b4c9c9f09c898751292af 676x510.jpg

25.11.2020 (Webnoviny.sk) – Čínsky prezident Si Ťin-pching zagratuloval novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi k výhre v prezidentských voľbách a vyjadril nádej na spoluprácu výhodnú pre obe strany. „Zdravé a stabilné“ vzťahy sú podľa Siho blahoželania, ktoré citovala tlačová agentúra Sin-chua, „všeobecným očakávaním medzinárodnej komunity“.

„Dúfame, že obe strany podporia atmosféru bez konfliktov a konfrontácie, vzájomný rešpekt a obojstranne výhodnú spoluprácu, zamerajú sa na spoluprácu, budú obmedzovať rozdiely a podporia zdravý a stabilný rozvoj čínsko-amerických vzťahov,“ uvádza sa vo vyjadrení čínskeho prezidenta.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA

V rámci veľkých krajín Čína zagratulovala Bidenovi k víťazstvu vo voľbách ako jedna z posledných. Podľa niektorých komentátorov sa chcel Peking možno vyhnúť ešte väčšiemu napätiu vo vzťahoch s dosluhujúcim prezidentom Donaldom Trumpom, ktorý ešte neuznal prehru. Vzťahy medzi USA a Čínou sú vypäté pre konflikty v oblasti obchodu, technológií a bezpečnosti.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Číny zagratuloval Bidenovi k víťazstvu vo voľbách, očakáva ozdravenie vzájomných vzťahov © SITA Všetky práva vyhradené.

25. novembra 2020

Odporúčané články