Prestupový trh v NHL ožil, blíži sa draft a kluby sa pripravujú na novú sezónu

449402_islanders_lightning_hockey_64631 084db4dea8b84e6c8cba77bfb5905183 676x461.jpg

6.10.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s blížiacim sa draftom nováčikov v zámorskej hokejovej NHL zvýšili kluby tejto súťaže aktivitu na prestupovom trhu v snahe o čo najlepšiu pozíciu pre výberom mladíkov.

V ostatných dňoch tak viacerí hráči prišli o klub po vykúpení spod zmluvy, ďalší zmenili pôsobisko a niektorí dostali aj nedostali kvalifikačné ponuky, keďže po skončení ročníka 2019/2020 sa stanú voľnými hráčmi s obmedzeniami.

Lundqvist skončil v tíme Rangers

Najvýznamnejšou správou bolo ešte v závere septembra ukončenie spolupráce medzi klubom New York Rangers a švédskym brankárom Henrikom Lundqvistom.

Práve „jazdci“ si v noci z utorka na stredu budú vyberať v 1. kole z prvej pozície a pravdepodobne siahnu po kanadskom útočníkovi Alexisovi Lafreniérovi. Druhé až siedme kolo draftu sa uskutoční v noci zo stredy na štvrtok.

Arizona Coyotes sa rozhodla vykúpiť z kontraktu rakúskeho útočníka Michaela Grabnera a Pittsburgh Penguins pristúpil k rovnakému kroku pri americkom obrancovi Jackovi Johnsonovi.

„Tučniaci“ sa tiež rozhodli neponúknuť kvalifikačné ponuky pre českého útočníka Dominika Simona a Kanaďana Grahama Knotta.

Sekera zostáva naďalej v Dallase

Kvalifikačnú ponuku nedostali ani Antoine Waked, Andrew Sturtz a Aaron Luchuk z Montrealu Canadiens.

Florida Panthers vymenila obrancu Josha Browna do Ottawy Senators, Chicago Blackhawks poslalo fínskeho obrancu Olliho Määttäho do Los Angeles Kings výmenou za kanadského útočníka Brada Morrisona a tím Minnesota Wild uvoľnil útočníka Ryana Donata a brankára Devana Dubnyka do San Jose Sharks.

Viacerí účastníci profiligy tiež v súvislosti s prípravami na nový ročník predĺžili zmluvy so súčasnými členmi kádra, to bol aj príklad slovenského obrancu Andreja Sekeru v Dallase Stars.

Toronto Maple Leafs si takto udržalo Jasona Spezzu, New York Islanders zase Sebastiana Aha a nový kontrakt má vo vrecku napríklad aj brankár Robin Lehner z Vegas Golden Knights.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Prestupový trh v NHL ožil, blíži sa draft a kluby sa pripravujú na novú sezónu © SITA Všetky práva vyhradené.

6. októbra 2020

Odporúčané články